Dzisiaj jest piątek, 14 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Alfred, Euzebiusz, Maksymilian, Selma

Gościnna wystawa w Hohendubrau

Dzieci i młodzież z Gminy Sulików 1 marca br. wyjechały na gościnną wystawę pn. „Natura” do partnerskiej Gminy Hohendubrau w Niemczech, gdzie zaprezentowały własnoręcznie wykonane na tę okoliczność prace.

 Spotkanie partnerskich gmin odbyło się w ramach wspólnie realizowanego projektu pn. „Modernizacja budynków edukacyjno -kulturalnych w Gminie Sulików oraz w Gminie Hohendubrau".

W uroczystości uczestniczył Burmistrz Gminy Hohendubrau Pan Hans-Herman Zschieschank oraz Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński. Przygotowania do wystawy rozpoczęły się z dużym wyprzedzeniem. Dzieci i młodzież uczestnicząc w zajęciach plastycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie i w świetlicach wiejskich w Studniskach Górnych, Starym Zawidowie oraz w Mikułowej poświęcały swój wolny czas by przygotować prace na wystawę. Ciekawym założeniem przygotowywanych prac był warunek, aby wszystkie zostały wykonane z naturalnych materiałów pochodzących ze środowiska naturalnego, przyrody bądź z nich przetworzone. Dzięki temu na wystawie można było podziwiać prace wykonane z siana, słomy, gazet, tektury, drewna, kory. Nie zabrakło także sulikowskiego bazaltu, szyszek, mchu leśnego czy naturalnych kamieni rzecznych

Autorzy prac bardzo starannie wykonali swoje prace i osobiście mogli je zaprezentować w zaprzyjaźnionej Gminie, która bardzo ciepło nas ugościła. Wśród własnoręcznie wykonanych prac można zobaczyć zajączki i króliczki, bombki, pisanki wielkanocne, kwiaty, maski, stroiki oraz makiety i naklejanki. Ciekawostką jest przygotowana makieta pn.„Sulików u stóp Góry Ognistej” wykonanej przez najmłodszą grupę dzieci w wieku 3-6 lat z Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy bibliotece pod opieką bibliotekarki Anny Matusewicz. Nauczyciele i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Gebelzig przygotowały powitanie i występy taneczne oraz poczęstunek. Jest to już druga nasza wystawa. Wizycie towarzyszyła miła i przyjacielska atmosfera. W kwietniu br. w Sulikowie ponownie młodzież spotka się, gdzie swoje prace zaprezentują dzieci z Gminy Hohendubrau.

« powrót