Dzisiaj jest czwartek, 6 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Sława, Jakub, Oktawian, Stefan, Wincenty

Mikołajkowy turniej dziecięcej piłki nożnej

W piątek, 9 grudnia, odbył się mikołajkowy turniej dziecięcej piłki nożnej zorganizowany przez Klub Sportowy BAZALT Sulików w Środowiskowej Hali Sportowej w Sulikowie. Turniej był podsumowaniem cyklu szkoleniowego rozpoczętego przez KS BAZALT Sulików w sierpniu br. z grupą sulikowskich dzieci w ramach środków uzyskanych z "Programu KLUB" prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Aplikując do "Programu KLUB" zakładaliśmy, że powstanie grupa szkoleniowa licząca 10 dzieci w wieku 8-10 lat. Tymczasem z początkiem sierpnia wystartowaliśmy z grupą 14 dzieci, która z czasem rozrosła się do 28 uczestników zajęć. Efekt mocno przerósł nasze oczekiwania, lecz pokazał zarazem, jak bardzo potrzebne są w środowisku społecznym takie działania. Jesteśmy przekonani, że stało się to możliwe tylko dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu rodziców, którzy nie szczędząc czasu i środków wspierali dzielnie swoje dzieci, uczestnicząc często w prowadzonych zajęciach sportowych. Za ten trud rodzicom bardzo serdecznie dziękujemy i oczekujemy dalszego wsparcia, gdyż zajęcia z tą grupą ćwiczących zamierzamy kontynuować.
Do udziału w turnieju zaprosiliśmy drużyny dziecięce z sąsiednich klubów. Odpowiedział na nasze zaproszenie PIAST Zawidów, który przywiózł dwie drużyny żaków i drużynę orlików. Trener naszych dzieci, pan Paweł Woźny, podzielił losowo naszą grupę ćwiczącą na dwie drużyny żaków i dwie drużyny orlików. W sumie w zawodach wzięło udział 48 małych piłkarzy - w większości uczniów sulikowskiej szkoły podstawowej. W pierwszej fazie turnieju zmierzyli się żacy, później swoje mecze rozegrały orliki. Trzeba tutaj dodać, że mecze rozgrywane były w bardzo gorącej atmosferze. Dla naszych dzieci był to pierwszy turniej, pierwsze mecze, które rozgrywali z obcym przeciwnikiem, po raz pierwszy zagrali w barwach KS BAZALT Sulików i po raz pierwszy zagrali przy dopingującej ich naprawdę dużej widowni, gdyż na trybunach zasiadło bardzo wielu rodziców, dziadków, rodzeństwo i koledzy. Życzylibyśmy sobie tak licznej rzeszy kibiców podczas meczów ligowych rozgrywanych na naszym boisku sportowym. 
Oczywiście byli sędziowie, były bramki i punkty, ale zwycięzcami byli wszyscy uczestnicy turnieju w jednej wspólnej kategorii - piłkarzy. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali ufundowane przez Klub medale, a wytypowani przez trenerów wyróżniający się w każdej drużynie zawodnicy - pamiątkowe statuetki. Ponadto wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali napoje, słodycze i owoce ufundowane przez sulikowskich kupców. Tą drogą pragniemy gorąco podziękować wszystkim naszym darczyńcom: spółce cywilnej PHU JACPOL prowadzącej sklep EURO w Sulikowie, pani Teresie Bogdanowicz prowadzącej sklep spożywczo-przemysłowy w Sulikowie, firmie PHU Ryszard Nieckarz prowadzącej sklep warzywny w Sulikowie oraz pani Paulinie Szeja, właścicielce FH PAOLA prowadzącej również sklep warzywny w Sulikowie. Dziękujemy także Zespołowi Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II za użyczenie i przygotowanie hali sportowej do przeprowadzenia turnieju.


Źródło:

Edward Kurjański

Prezes KS BAZALT Sulików

« powrót