Dzisiaj jest piątek, 7 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Kajetan, Klaudia, Donata, Dorota, Konrad, Sykstus, Olechna

Drużyna Harcerska Ognista Góra z Sulikowa

Od września 2016 r. w każdy wtorek w godzinach popołudniowych w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulikowie odbywają się zbiórki harcerzy  11 Drużyny Harcerskiej Ognista Góra z Sulikowa. Drużyna zrzesza młodzież od 10. roku życia.

W ubiegłym tygodniu - 7 lutego - zbiórka miała wyjątkowy charakter, ze względu na specjalną wizytę Wójta Gminy Sulików Roberta Starzyńskiego, który opowiedział młodzieży o początkach skautingu w Polsce, a także o swoich harcerskich przeżyciach z lat szkolnych.


Po prawie półrocznym przygotowaniu i poznawaniu najważniejszych zasad skautingu, najbardziej wytrwali Harcerze doczekali się własnego umundurowania, w którym godnie mogą reprezentować swoją drużynę. Dopełnieniem uniformu jest specjalnie zaprojektowana przez drużynę chusta, którą zakupił i wręczył Wójt Gminy. Chusta w kolorze czarnym, posiada wyhaftowany herb Gminy Sulików oraz barwy: czerwony i zielony. Kolor czerwony ma oznaczać Ognistą Górę, czyli dążenie do osiągnięcia wymarzonego celu, realizację marzeń i własnych planów. Kolor zielony natomiast symbolizuje szczęście oraz wiarę we własne możliwości. Jest kolorem dającym harcerzom uśmiech i radość.


Od początku istnienia drużyny młodzi harcerze zajmowali się poznawaniem i nauką różnorodnych technik i umiejętności skautowych, prawa i przyrzeczenia harcerskiego. Podczas zbiórek nauczyli się używania i rozpoznania różnorodnych szyfrów i znaków.
W okresie ferii zimowych, młodzież będzie uczestniczyć w harcerskiej akcji zimowej w Świeradowie Zdroju. Będzie to nie tylko forma aktywnego wypoczynku w górach, lecz również kurs przybocznych i zastępowych, który otworzy drogę na zdobywanie nowych stopni i sprawności.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych pragnących przeżyć niesamowitą przygodę podczas obozów i biwaków, poznać techniki survivalu, gry na gitarze oraz historię naszego regionu.

« powrót