Dzisiaj jest czwartek, 9 lipca 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Lukrecja, Weronika, Zenon, Sylwia, Hieronim, Paloma

Kaplica na cmentarzu komunalnym w Radzimowie Górnym

30 marca bieżącego roku Wójt Gminy Robert Starzyński podpisał umowę na opracowanie projektu na budowę domu przedpogrzebowego - kaplicy - na cmentarzu komunalnym w Radzimowie Górnym. 

Wykonawcą będzie Biuro Inżynierskie z Bogatyni, które zgodnie z umową zakończy prace projektowe do końca lipca br. Do połowy kwietnia zostanie opracowana i przedstawiona do zaopiniowania koncepcja, do której założenia zostały przygotowane przez Wójta Gminy i pracowników wydziału inwestycji. Szczególną uwagę zwrócono na architekturę budynku (zdjęcie poniżej), która powinna zawierać detale i elementy sakralne, a jednocześnie współgrać kształtami  i kolorystyką z otoczeniem. We wnętrzu obiektu przewidziano wystrój i wyposażenie zabezpieczające wszelkie potrzeby dla przeprowadzenia obrządku pogrzebowego.

Przyładowa wizualizacja kaplicy.

W części centralnej zamontowany będzie stały kamienny katafalk ze stojakami na wieńce i kwiaty oraz miejscami siedzącymi wzdłuż bocznych ścian. W dalszej części kaplicy przewidziano ołtarz z krucyfiksem oraz stojakami na świece. Ołtarz będzie znajdował się na tle ściany z umiejscowionym na niej prostym krzyżem oraz krótkim napisem o treści religijno żałobnej. Posadzka kaplicy wyłożona zostanie glazurą. W zakresie zleconym do opracowania w projekcie przewidziano dalsze utwardzenie kostką betonową ścieżek i przejść dla pieszych.

Realizację projektu zaplanowano na 2018 rok.   

« powrót