Dzisiaj jest niedziela, 19 maja 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Iwo, Piotr, Mikołaj, Celestyna, Urban, Iwona

Wielkie sprzątanie

Młodzież z klasy IA gimnazjum wraz z wychowawczynią - p. Martą Rędzią oraz nauczycielami wychowania fizycznego: p. Katarzyną Smoch i p. Pawłem Woźnym, wzięła udział w sprzątaniu naszej okolicy. 

Uczniowie porządkowali obszar przy drodze prowadzącej z Sulikowa do Radzimowa oraz okoliczne tereny leśne. Młodzież była dobrze przygotowana technicznie, tzn. zaopatrzona w worki, rękawice, właściwy strój. Pracy uczniów towarzyszyło poczucie spełniania obowiązku obywatelskiego, a przy okazji możliwość zdobycia funduszy na obóz sportowy. Jak się okazało, uczestnicy wyprawy najwięcej pracy mieli przy samym wejściu do lasu. Czego tam nie było do posegregowania? Nawiasem mówiąc- ciekawe, kto tak zanieczyszcza ten teren, bo aż się nie chce wierzyć, że mogliby to robić mieszkańcy.

Gimnazjaliści posegregowane odpady pozostawili w workach w umówionym wcześniej miejscu. Po wykonanej pracy na młodzież czekało ognisko i posiłek w dobrym towarzystwie. Pojawienie się  Wójta - pana Roberta Starzyńskiego, umiliło  podopiecznym czas spędzony przy pieczeniu kiełbasek. Wójt, rozmawiając z młodzieżą, nie skąpił żartów, ale także podjął ważne kwestie - uświadomił  uczniom, jak istotne są postawy prospołeczne i  kształtowanie  odpowiednich nawyków w młodym wieku. 

    Szczególne podziękowania należy skierować pod adresem sponsora - pana Jana Soleckiego - prezesa Soley Areca, za pomoc w organizacji akcji oraz dofinansowanie obozu sportowego organizowanego dla  uczniów Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sulikowie .

 

« powrót