Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna

W Sulikowie powstanie kolejny oddział przedszkolny

Zakończył się proces rekrutacji do Przedszkola Publicznego w Sulikowie. W wyniku przeprowadzonego postępowania rekrutacyjnego przyjętych zostało 116 dzieci: 40 dzieci w wieku 3 - 4 lata oraz 76 dzieci w wieku 5 - 6 lat. W roku szkolnym 2017/2018 będą przyjęte wszystkie dzieci biorące udział w tegorocznym naborze. Taka sytuacja mogła mieć miejsce dzięki podjęciu decyzji o utworzeniu piątego oddziału przedszkolnego.

Przypomnijmy, że od 2015 r. w budynku Przedszkola Publicznego w Sulikowie funkcjonują cztery oddziały przedszkolne. Po przeprowadzonym wówczas remoncie, polegającym na zaadaptowaniu jednego z pomieszczeń na pierwszym piętrze, do placówki uczęszczało około 100 dzieci. Jednak zapotrzebowanie na ilość miejsc dla najmłodszych pociech stale rośnie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców najmłodszych mieszkańców naszej gminy, Wójt Gminy Robert Starzyński zaproponował utworzenie kolejnego oddziału przedszkolnego (dla dzieci 5 - 6 letnich), mieszczącego się ze względu na brak wolnej przestrzeni w obiekcie Przedszkola, w Szkole Podstawowej w Sulikowie.

Przed ostatecznym podjęciem decyzji o utworzeniu oddziału odbyło się spotkanie, na które zaproszeni zostali Rodzice dzieci, które miałyby uczęszczać do nowopowstałego oddziału. W spotkaniu udział wzięli Wójt Gminy, Sekretarz Gminy, Dyrektor Przedszkola Publicznego oraz Dyrektor ZSPiG w Sulikowie. Dyrektor Jan Majowski oprowadził rodziców po części obiektu, w której miałyby przebywać dzieci. Na salę dla przedszkolaków zostanie przystosowane duże, jasne pomieszczenie. Sala zostanie wyposażona w meble, niezbędny sprzęt i zabawki. Do dyspozycji dzieci będzie przestronny hol i łazienki dostosowane do wieku. W pobliżu sali znajduje się gabinet dentystyczny, z którego mogłyby także korzystać maluchy. Przedszkolaki będą miały również zapewniony dostęp do posiłków w stołówce. Wszystkie koszty z tym związane pochodzić będą z budżetu Gminy Sulików.

Rodzice będący na zebraniu z aprobatą przyjęli propozycję uczęszczania ich dzieci do Oddziału Przedszkolnego znajdującego się w Szkole Podstawowej w Sulikowie.

« powrót