Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna

Uprzątnięcie poboczy jezdni przy drodze wojewódzkiej

Od mającego miejsce w miesiącu kwietniu br. otwarcia nowego marketu przy ulicy Zgorzeleckiej w Sulikowie, zauważalny stał się wzmożony ruch pieszy i kołowy w jego pobliżu.

W szczególności dotyczy to odcinka drogi wojewódzkiej nr 357 od wiaduktu. Jezdnia na tym odcinku jest w złym stanie technicznym, jest wąska, a przy poboczach brakuje chodnika. Z obawy o bezpieczeństwo użytkowników drogi, Wójt Gminy Robert Starzyński skierował do zarządcy drogi Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu prośbę dotyczącą remontu cząstkowego nawierzchni drogi oraz uprzątnięcia poboczy. Wskazał przy tym, że po okresie zimowym w jezdni powstały ubytki masy bitumicznej, w której gromadzi się deszczówka powodując dalszą jej degradację, a zły stan poboczy zagraża bezpieczeństwu przechodniów.

W odpowiedzi na zgłoszenie, z początkiem maja br. rozpoczęły się prace polegające na remoncie cząstkowym nawierzchni jezdni, ścince poboczy oraz uzupełnieniu poboczy przy krawędziach jezdni. W przypadku pojawienia się możliwości pozyskania środków w zakresie infrastruktury drogowej Gmina Sulików będzie wnioskować o ujęcie zadania przebudowy drogi w planie zadań drogowych DSDiK we Wrocławiu w roku 2018.

« powrót