Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna

Promocja oficerska mieszkańca Studnisk Dolnych – Grzegorza Fleszara

W dniu 6 maja 2017 r. na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyły się Centralne obchody Dnia Strażaka, połączone z jubileuszem 25-lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej oraz promocją oficerską. Wśród promowanych oficerów był funkcjonariusz Komendy Powiatowej PSP w Zgorzelcu, Komendant Gminny Związku OSP RP w Sulikowie i jednocześnie Naczelnik OSP KSRG Studniska Dolne - Grzegorz Fleszar.

Na uroczystej promocji obecni byli: Prezydent RP Andrzej Duda, wicemarszałek Senatu Maria Koc, premier Beata Szydło, szef MSWiA Mariusz Błaszczak, sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, komendant główny PSP gen. brygadier Leszek Suski oraz szefowie współpracujących służb i instytucji. Łącznie promowanych na pierwszy stopień oficerski - młodszego kapitana, zostało 218 funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. W trakcie uroczystości prezydent Andrzej Duda nadał również stopnie generalskie sześciu oficerom PSP.

Uroczystość zakończyła się złożeniem wieńców przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz defiladą pododdziałów marszowych i pojazdów pożarniczych, w trakcie której jeden z pododdziałów promowanych oficerów prowadzony był  pod dowództwem mł. kpt. Grzegorza Fleszara.

Mł. kpt. inż. Grzegorz Fleszar od 19 lat należy do Ochotniczej Straży Pożarnej w Studniskach Dolnych. Od 6 lat jest Naczelnikiem tej jednostki i Komendantem Gminnym Związku OSP RP w Sulikowie. Od 2005 r. pełni służbę w Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu: w 2006 roku ukończył kurs podoficerski w Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu, w roku 2013 zaoczne studium aspirantów w Centralnej Szkole PSP w Częstochowie a następnie studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Obecnie pełni służbę na stanowisku starszego specjalisty ds. kontrolno-rozpoznawczych Komendy Powiatowej PSP w Zgorzelcu.
Serdecznie gratulujemy Panu Grzegorzowi otrzymanego awansu oraz życzymy kolejnych sukcesów zawodowych i osobistych.

« powrót