Dzisiaj jest piątek, 24 maja 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Joanna, Zuzanna, Maria, Milena, Zdenka

33. Samochodowy Rodzinny Rajd o Uśmiech Dziecka

Automobilklub Zagłębie Turoszowskie w Zgorzelcu zaprasza na kolejną edycję Rajdu O Uśmiech Dziecka.

Zapraszamy na kolejną edycję Rajdu O Uśmiech Dziecka, który jest jedną z imprez rokrocznie uświetniających obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka w Zgorzelcu. 

33. Samochodowy Rodzinny Rajd o Uśmiech Dziecka odbędzie się w niedzielę, 28 maja

Zapraszamy chętnych już od godz. 8:00 na Parking przy Centrum Handlowym EDEN w Zgorzelcu, pomimo że START zaplanowany jest na godz. 10:00. Spotykamy sie tak wcześnie z powodu utrudnień związanych z zamknięciem miasta z powodu Europamarathonu. Na miejscu czekaja Was różne atrakcje: dmuchane zamki, malowanie buziek oraz różne zabawy i  konkursy.

Trasa prowadzić będzie przez Zgorzelec, Tylice, Koźmin, Sulików, Jędrzychowice, Żarską Wieś, Dłużyny, Pieńsk aż do Bielawy Dolnej gdzie na terenie Kulturinsel w malowniczym Zakątku Turiusa zaplanowano metę, nagrody, grochówkę, kiełbaskę z grilla i coś słodkiego oraz masę innych atrakcji.  

Na trasie na uczestników czeka 17 specjalnych prób; 13 to próby sprawnościowo - zabawowe dla dzieci oraz 3 próby dla kierowców. 

Organizatorem rajdu jest Automobilklub Zagłębie Turoszowskie w Zgorzelcu, ale może w nim wziąć udział każdy, kto ma sprawny samochód. Jedyny warunek jest taki, że zarezerwuje w nim co najmniej jedno miejsce dla dzieci z ośrodków opiekuńczo - wychowawczych. Pilot kierowcy musi mieć jednak więcej niż 10 lat. W tym roku wspieramy Schronisko w Dłuzynie, dlatego obniżamy wpisowe dla każdej załogi, która przyniesie puszkę karmy dla psa. Zamiast 50 zł zapłacicie 40 zł.

W Rajdzie będzie uczestniczyć ponad setka dzieciaków, kierowcy, rodzice i kibice. W jego organizację zaangażowani są nie tylko członkowie AZT, ale - jak podkreślają organizatorzy - bez licznych darczyńców, w sumie około trzydziestu instytucji oraz bez wsparcia wielu osób prywatnych, impreza nie byłaby tak udana. 

Każde dziecko biorące udział w imprezie otrzyma pamiątkowy upominek, a najlepsi zawodnicy dostaną medale i dyplomy. Przewidziane sa również nagrody za najlepiej udekorowane auto, najlepiej przebranych uczestników, najlepiej rozwiązany test na spostrzegawczość oraz dla najlepszych kierowców.

Należy zabrać ze sobą dobry humor i koniecznie uśmiech.

Źródło: Automobilklub Zagłębie Turoszowskie w Zgorzelcu

  • Plakat
« powrót