Dzisiaj jest środa, 12 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Lech, Euzebia, Innocenty, Hilary, Hilaria, Julian

Pozdrowienia z zielonej szkoły…

Pobierowo - to niewielka, malownicza miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim. Właśnie tu - w cichym i spokojnym punkcie Pobierowa w ośrodku "Pisz" w dniach 21.05-26.05.2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej z Sulikowa wraz z opiekunami spędzili czas na zielonej szkole. 

Czas spędzony na zielonej szkole to nie tylko "wylegiwanie" się w promieniach słońca na pięknej, piaszczystej plaży, spacery po lesie i deptaku. Na uczniów czekało mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

Park Wieloryba w Rewalu to miejsce, w którym jednocześnie bawiąc się i ucząc, można dowiedzieć się wiele na temat morza. Uczniowie w specjalnie przygotowanych czterech sekcjach tematycznych mogli podziwiać ok. 100 modeli ryb i ssaków morskich w różnych rozmiarach. Największym okazem był Płetwal błękitny, którego długość wynosi ok. 35 m.


Idealnym miejscem zapewniającym rozrywkę i świetną zabawę była Bajkowa Chata, która przeniosła w świat baśni i fantazji. W mrocznym lesie uczniowie zobaczyli "Jasia i Małgosię" w piernikowym domku, odwiedzili komnatę "Śpiącej Królewny", "Pinokia" i "Królowej Śniegu".

Niezapomnianą przygodą dla najmłodszych było wspięcie się na Latarnię Morską w Niechorzu, z której mogli podziwiać wspaniałe widoki na morze i okolice. Z kolei tuż pod latarnią, znajdowała się Motylarnia, w której wczasowicze mogli poznawać różne gatunki swobodnie latających motyli egzotycznych. Niepowtarzalnych wrażeń dostarczyło zwiedzanie ruin Kościoła w Trzęsaczu.

Program zielonej szkoły był wypełniony licznymi, atrakcyjnymi zajęciami. Dzieci korzystały z kąpieli wodnych w basenie, bawiły się na placu zabaw i śpiewały turystyczne piosenki. W trakcie pobytu nie zabrakło tańców na dyskotece, pieczenia kiełbasek podczas ogniska, spacerów po plaży oraz obserwowania zachodu słońca.

Znakiem rozpoznawczym grupy były czapki odblaskowe z logo Gminy Sulików podarowane dzieciom przez Wójta Gminy Roberta Starzyńskiego tuż przed wyjazdem nad morze. 

Pobyt na zielonej szkole dostarczył uczniom nowych doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Wszyscy wrócili do domu uśmiechnięci i zadowoleni z mnóstwem miłych wspomnień.

Źródło: SP Sulików

« powrót