Dzisiaj jest czwartek, 6 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Sława, Jakub, Oktawian, Stefan, Wincenty

Uczniowie SP Bierna na Zielonej Szkole

W dniach 15-21 maja 2017r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Biernej  spędzili czas na Zielonej Szkole w Jarosławcu. 

Oferta ośrodka kolonijno-wypoczynkowego "Rafa" zagwarantowała wysoką jakość usług i bazę: basen kryty, plac zabaw, bilard, tenis stołowy, boisko, dyskotekę i opiekę pielęgniarską. Zaletą ośrodka jest nie tylko bliska odległość od morza, ale również stołówka która zapewnia smaczne i pełnowartościowe posiłki.

Podczas pierwszej  pieszej wycieczki  dzieci poznały malownicze nadmorskie krajobrazy. W trakcie spotkania w Galerii Rybackiej uczniowie uczestniczyli w pogadance z pokazem multimedialnym o zagrożonych gatunkach fauny Morza Bałtyckiego. Ogromne wrażenie zrobiło spotkanie z rybakiem, który przybliżył trud i ryzyko tego zawodu.

Jedną z wielu atrakcji była wizyta w Muzeum Bursztynu, rejs statkiem po Morzu Bałtyckim oraz zwiedzanie Ustki.  Słoneczna pogoda sprzyjała plażowaniu, zabawom na plaży i oglądaniu zachodów słońca. Wypoczynek na Zielonej Szkole uzmysłowił uczniom szkodliwość nadmiernego korzystania z telefonów komórkowych i komputerów. Wspólnie spędzony tydzień sprzyjał integracji w grupie rówieśniczej, rozwijał pracę zespołową i uczył samodzielności. Uczniowie w dobrych humorach i opaleni wrócili do wytęsknionych rodziców.

Dyrekcja, pracownicy szkoły oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Biernej składają serdecznie podziękowania dla Przyjaciół Szkoły za pomoc i wsparcie okazane przy organizacji Zielonej Szkoły. Dzięki Państwa ofiarności nauka i praca w naszej szkole jest atrakcyjniejsza i pozwala poszerzać horyzonty. 

« powrót