Dzisiaj jest piątek, 14 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Alfred, Euzebiusz, Maksymilian, Selma

Festyn rodzinny "Zdrowo się trzyma sportowa rodzina"

Dnia 26 maja 2017 br. na boisku szkolnym w Szkole Podstawowej w Biernej odbył się festyn rodzinny pod hasłem "Zdrowo się trzyma sportowa rodzina". Wspólnie obchodzono Dzień Mamy, Dzień Taty i Dzień Dziecka.

Festyn zgromadził nie tylko społeczność szkolną, ale również mieszkańców sąsiednich sołectw. Wśród zaproszonych gości był Wójt Gminy Robert Starzyński, Przewodniczący Rady Gminy Jan Solecki, Proboszcz Parafii Radzimów ks. Andrzej Wojciechowski, przedstawiciele GOPS, radni i sołtysi.

Festyn rozpoczął się częścią artystyczną. Uczniowie od przedszkola do klasy VI przygotowali występy, piosenki i skecze. Następnie tradycyjnie odbył się Festiwal piosenki polsko-angielskiej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się rewia mody z prezentacją strojów sportowych.

W dalszej części festynu uczniowie uczestniczyli w pokazach udzielania pierwszej pomocy przez ratowników medycznych z Grupy Wsparcia Medycznego ze Zgorzelca. Następnie dzieci same mogły sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności. Ogromną radość sprawili również strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Biernej, którzy przeprowadzili warsztaty z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Dzieci mogły z bliska przyjrzeć się wyposażeniu wozu strażackiego. Strażacy bardzo chętnie dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniami.

Wśród pozostałych atrakcji były dmuchane zamki dla najmłodszych, mecz piłki nożnej oraz inne konkurencje sportowe. Na koniec wszyscy zgromadzili się przy ognisku piekąc smaczne kiełbaski i śpiewając biesiadne piosenki.

Dyrekcja oraz grono pedagogiczne dziękują rodzicom oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, przy GOPS w Sulikowie za pomoc w organizacji festynu.

Źródło: SP Bierna

« powrót