Dzisiaj jest piątek, 7 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Kajetan, Klaudia, Donata, Dorota, Konrad, Sykstus, Olechna

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2017

To już dziewiąty raz wszystkie rodziny zastępcze naszego powiatu spotkały się na plenerze zorganizowanym przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu - łącznie około 300 osób.

W tym roku rodziny odkrywały uroki Tajemniczej Krainy Turisede w Bielawie Dolnej oraz Neißeaue, który był nieocenionym partnerem w organizacji tego spotkania.

Rodziny pokonywały labirynty, przejścia w podziemnych tunelach i mosty. W każdym miejscu Tajemniczej Krainy kryły się nowe niespodzianki zachęcające do przeżycia wspaniałych przygód. Przed upałem chroniły fontanny wody, w których można było się schłodzić. Zewsząd byliśmy otoczeni pięknem przyrody, wspaniałymi zwierzętami oraz ludźmi wielu narodowości. Przez kilka godzin trwała fantastyczna, niecodzienna zabawa pełna przygód i niespodzianek. W specjalnych punktach oznaczonych na mapach na dzieci czekały słodkie niespodzianki - każde dziecko mogło więc zabawić się w poszukiwacza skarbów, aby zdobyć upragnione łakocie.

Rodziny spędziły czas wspólnie przy ognisku piekąc kiełbaski i poznając się nawzajem. Obejrzeli także występ zespołu "KrzyKaśki" z Wrocławia. Artystki zaprezentowały wiele ciekawych piosenek - także autorskich oraz wciągnęły dzieci do zabaw tanecznych. Punktem kulminacyjnym pleneru była loteria fantowa. Rodziny w napięciu oczekiwały na losowanie, bo do wygrania było wiele atrakcyjnych nagród - sprzęt sportowy, gry, sprzęty AGD oraz rower górski. Lecz najważniejszy był czas spędzony wspólnie przez rodziny zastępcze, możliwość integracji i uśmiechy na twarzach dzieci.

To spotkanie byłoby niemożliwe, gdyby nie wsparcie i pomoc wielu osób i firm - Tajemniczej Krainy Turisede, Burmistrza Miasta Zgorzelec Rafała Gronicza, Burmistrza Gminy i Miasta Węgliniec Stanisława Mikołajczyka, Wójta Sulikowa Roberta Starzyńskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Pieńsk Jana Magdy, Burmistrza Miasta Zawidów Roberta Łężnego, Artura Toronowskiego i Roberta Zarzeckiego z Firmy Citronex, Firmie Epore. Podziękowania należą się także wolontariuszom - Darii Hryniewickiej, Jerzemu Maliwieckiemu i Sylwestrowi Tomczak, którzy zaoferowali rodzinom swój czas i zaangażowanie i z którymi bawili się przez kilka godzin naszego spotkania.

Źródło: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu

« powrót