Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna

Powitanie lata we Wrociszowie Dolnym

W piątek 30 czerwca br. we Wrociszowie Dolnym  odbył się festyn sołecki zorganizowany przez Grupę Odnowy  Wsi z okazji "Powitania lata". 

Mimo kapryśnej tego dnia aurze, na czas festynu jak na zamówienie nad Wrociszowem zagościło słońce, co pozwoliło organizatorom zrealizować zaplanowane atrakcje. Głównym sponsorem przedsięwzięcia był Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński, który uświetnił swą obecnością to wydarzenie. Dzieci bawiły się wyśmienicie poszukując ukrytych przedmiotów w zakątkach sołectwa, dzielnie rywalizowały w przeróżnych konkurencjach. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez darczyńców.

Wieczór okazał się być wyjątkowo piękny. Pogoda pozwoliła, by odbył się mecz i biesiada przy ognisku. Zabawa przy karaoke połączyła kilka pokoleń. Dyskotekowa muzyka rozbrzmiewała do późnych godzin wieczornych.


Festyn od kilku lat realizowany jest ze środków prywatnych mieszkańców sołectwa oraz dzięki wsparciu rzeczowemu sponsorów. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festynu:
Wójtowi Gminy Sulików Robertowi Starzyńskiemu,
Staroście Zgorzeleckiemu Urszuli Ciupak,
przedstawicielom przedsiębiorstw:
Ledi sp. z o.o., PHU Joanna Galus, PH Elf Jan Bawół, Hurtowni Budowlanej POROMER, PGE GiEK S.A. o/Elektrownia Turów, Eltur Serwis sp. z o.o.
Podziękowania za pomoc techniczną dla Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Sulikowie, Dyrektora ZSPiG w Sulikowie oraz Prezesa klubu sportowego "Bazalt" Sulików.

Źródło: Wioletta Rynkiewicz Sołtys Sołectwa Wrociszów Dolny

« powrót