Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna

Urządzenia siłowni zewnętrznej na placu zabaw w Małej Wsi Dolnej

Kolorowe place zabaw są najlepszą formą zabawy i wypoczynku dla najmłodszych. Place zabaw na terenie Gminy Sulików są więc sukcesywnie uatrakcyjniane nowymi urządzeniami zabawowymi.

W ostatnim okresie tereny przestrzeni publicznej są także doposażane w urządzenia siłowni zewnętrznej. W sierpniu br. na terenie rekreacyjnym sołectwa Mała Wieś Dolna zostały zamontowane nowe urządzenia: biegacz wolnostojący, wioślarz, wyciąg górny, zestaw twister i wahadło, jeździec, zestaw odwodziciel i steper. Istniejąca siłownia zewnętrzna jest bezpieczna i przeznaczona zarówno dla osób dorosłych (w tym osób starszych potrzebujących rehabilitacyjnych ćwiczeń), jak i dla młodzieży.

Urządzenia zostały zakupione w ramach realizacji przez Wójta Gminy Sulików Roberta Starzyńskiego zadań z funduszu sołeckiego. Całkowity koszt zestawu to kwota blisko 15 tys. zł.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku plac zabaw w Małej Wsi Dolnej został doposażony o urządzenia zabawowe, grillo - wędzarnię, ławki i kosze. Miejsce pod istniejącą wiatą oraz ścieżka w kierunku bramki wejściowej zostały utwardzone kostką betonową, a teren placu ogrodzony. Poprzez zaangażowanie Sołtysa i mieszkańców sołectwa, plac zabaw stał się wizytówką Małej Wsi Dolnej.

« powrót