Dzisiaj jest piątek, 14 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Alfred, Euzebiusz, Maksymilian, Selma

II Wielkanocny Bieg dla Jaj

W pierwszą sobotę po Świętach Wielkanocnych na stracie II Wielkanocnego Biegu dla Jaj stanęło około 100 osób chętnych przemierzyć dystans 10 km, z czego połowa biegła lub szła na własnych nogach, reszta wspomogła się rowerowymi pedałami albo kołami samochodów. 

Ideą tegorocznej imprezy było wsparcie zaprzyjaźnionych okolicznych rodzin zastępczych oraz zrzucenie poświątecznych kalorii. Grupa biegaczy wyruszyła z Zalewu Czerwona Woda w Zgorzelcu, przemierzając polne drogi w Tylicach, Kunowie, Studniskach Dolnych przez las aż do mety na Farmie na rozdrożu w Mikułowej.

Przy organizacji trasy pomogły maluchy z przedszkola w Pieńsku, które wykonały „jaja”, dzięki którym wyznaczono przebieg całego dystansu. Z pomocą przybyli także ratownicy ze zgorzeleckiej grupy ratownictwa PCK, którzy zapewnili opiekę medyczną. Imprezę finansowo wsparła Gmina Sulików. Wśród uczestników tegorocznego biegu nie zabrakło oryginalności był „przedstawiciel z Kenii”, skrzydlaty pies, Młoda Para Kilka Lat Później, Czerwony Kapturek z ekipą piratów, sołtys Mikułowej Pani Anna Marczyk, bocian-man oraz reprezentacja „urzędasów”. Na mecie na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek oraz występ muzyczny duetu weteranów scen na akordeon i bardzo rzadkiego oryginalnego instrumentu jakim są cymbały wileńskie. Cel charytatywny imprezy został osiągnięty - na rodzinę zastępczą Państwa Kronkowskich z Trójcy zebrano kwotę 300 zł z dobrowolnego wpisowego. Dziesięcioosobowa rodzina wzięła aktywny udział w imprezie w oryginalnym indiańskich przebraniach.

Zwycięzcą II Wielkanocnego Biegu dla Jaj ponownie został Wojciech Biernacki, który w nagrodę otrzymał pięknie zdobione strusie jajo. Pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi jajami, wśród których znalazło się duże artystycznie zdobione ceramiczne jajo, a także ręcznie zdobione pisanki. Pogoda i niezwykła atmosfera imprezy sprawiła, że Wielkanocny Bieg dla Jaj powoli wpisuje się na stałe w kalendarz imprez na terenie Gminy Sulików. Mamy nadzieję, że trzykrotnie większa frekwencja i nieoceniona barwność wśród uczestników biegu zachęci tegorocznych niezdecydowanych do udziału za rok.

« powrót