Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna

W Biernej i Wilce powstaną siłownie zewnętrzne

Dzięki staraniom Wójta Gminy Sulików Roberta Starzyńskiego, Gmina Sulików otrzymała promesę w wysokości 30 tys. zł na zadanie pn. "Budowa siłowni zewnętrznych w Biernej i Wilce"  dofinansowane w ramach konkursu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi", zorganizowanego przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego.

W sierpniu br. w imieniu Wójta Gminy umowę na dofinansowanie tego zadania podpisała Elżbieta Piotrowska - zastępca Wójta.  Projekt przewiduje budowę siłowni zewnętrznych:  w Biernej w pobliżu zagospodarowanego wcześniej terenu placu zabaw, będącego miejscem integracji i rekreacji mieszkańców oraz w Wilce w pobliżu istniejącej wiaty i placu zabaw.

W ramach przedsięwzięcia w Biernej zaplanowano: montaż urządzeń siłowni zewnętrznej (biegacz, pylon, orbitrek, wahadło, wioślarz, wyciskanie siedząc podwójnie) oraz chodniki z kostki betonowej dostosowane również do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo teren zostanie doposażony w ławki, kosz na śmieci, tablicę informacyjną z opisem jak w bezpieczny sposób korzystać z urządzeń. Od strony drogi zaplanowano ogrodzenie panelowe.

Z kolei w Wilce zaplanowano wykonane chodników z kostki betonowej, montaż urządzeń siłowni zewnętrznej: biegacz, orbitrek, wioślarz. Dodatkowo planuje się doposażyć plac w grill, ławki, kosz na śmieci, tablicę informacyjną oraz ogrodzić teren.

Obecnie trwa procedura składania przez wykonawców ofert na realizację zadania. Wyłonienie wykonawcy powinno nastąpić do końca bieżącego miesiąca.

« powrót