Zamknij
przetarg2
Dzisiaj jest niedziela, 31 maja 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Aniela, Petronelia, Kamila, Feliks

Gmina Sulików przebuduje kolejną drogę przy udziale środków budżetu państwa

W dniu 3 sierpnia br. Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński otrzymał od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka w ramach podziału środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych promesę na przebudowę drogi gminnej w Sulikowie ul. Górna (powódź i intensywne opady deszczu czerwiec 2013 r.).

Na realizację tego zadania Gmina Sulików otrzyma dotację w wysokości  ok. 302 000 zł., co stanowić będzie maksymalnie 80% wartości całego zadania.

Tym samym przebudowana zostanie długo wyczekiwana przez mieszkańców ulica Górna. Droga jest w złym stanie technicznym, a jej remont nie był możliwy do przeprowadzenia ze środków budżetu  Gminy Sulików. W ramach przebudowy drogi przewiduje się wykonać nawierzchnię asfaltową na długości ok. 500m oraz utwardzenie drogi za pomocą kostki betonowej na długości 150m. Dodatkowo łącznik pomiędzy mostem na rzece Czerwona Woda, a ul. Górną zostanie utwardzony kostką betonową. 
Obecnie trwa procedura składania ofert na realizację tego zadania w ramach postępowania o udzielenie zamówień publicznych.

« powrót