Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna

Mieszkańcy Ksawerowa jeżdżą już nową drogą

Długo czekali mieszkańcy Ksawerowa na drogę asfaltową do swoich domostw. Warto jednak było czekać. Nowo wybudowana droga prezentuje się naprawdę okazale, a największe wrażenie robi znajdujący się przy drodze "rynek".

Inwestycja polegała na wykonaniu nawierzchni asfaltowej na dł. 1,2 km wraz z uporządkowaniem i utwardzeniem poboczy. Realizacja tego zadania była możliwa dzięki pozyskanej przez Wójta Gminy Sulików Roberta Starzyńskiego z budżetu Województwa Dolnośląskiego dotacji celowej dla jednostek samorządu terytorialnego na ochronę, rekultywację i poprawę jakości gruntów rolnych w kwocie 253 tys. zł  oraz środkom w wysokości ok. 460 tys. zł. pochodzącym z budżetu Gminy Sulików. 

Mieszkańcy Ksawerowa nie kryli radości z udogodnień jakie niesie za sobą poruszanie się po dobrej jakości drodze. Inicjatorem świętowania z tej okazji był Sołtys Sołectwa Wilka Pan Andrzej Ślipko.

Do wspólnego świętowania zaproszony został także przez mieszkańców Wójt Gminy Sulików. Licznie zgromadzeni, zamieszkiwanego przez około osiemdziesięciu mieszkańców Ksawerowa, byli świadkami uroczystego przecięcia wstęgi z tej okazji. Dokonała tego najstarsza mieszkanka Ksawerowa Pani Zofia Kieliś oraz najmłodsza mieszkanka Ala Bęś.

Warto dodać, że kolejna droga w tej części Gminy Sulików, planowana do przebudowy w ramach środków pochodzących z tego samego źródła finansowania, to droga gminna nr 109801D Wrociszów Dolny - Wilka.  Położenie nowej nawierzchni asfaltowej planowane jest w roku 2018 po zakończeniu wszystkich robót ziemnych związanych z rozpoczętą budową sieci wodociągowej.

« powrót