Dzisiaj jest niedziela, 24 lutego 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Maciej, Marek, Bogusz, Sergiusz, Boguta

Wakacyjny obóz harcerski na Polach Grunwaldu

W dniach od 10-23 lipca br. odbywał się obóz organizowany przez Hufiec ZHP Zgorzelec, w którym wzięła udział m.in. 11 Drużyna Harcerska Ognista Góra z Sulikowa.

Były to dwa tygodnie pełne atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Pierwszy tydzień harcerze spędzili na Zlocie Grunwaldzkim 2017, gdzie drużyna uzyskała tytuł Drużyny Grunwaldzkiej.

16 lipca drużyny przeniosły się do Zaborówca na bazę obozową Hufca Legnica. Tam harcerze brali udział w różnorodnych zajęciach harcerskich: chrztach, ogniskach, zawodach, wycieczkach rowerowych, pływaniu na kajakach, ślubach obozowych, śpiewankach oraz wielu innych atrakcjach.

Warto wspomnieć, że tuż przed wyjazdem harcerzy, Wójt Robert Starzyński przekazał przedstawicielom drużyny harcerskiej Ognista Góra proporzec ufundowany przez Gminę. Drużyna zabrała go ze sobą na wakacyjny wyjazd gdzie mogła reprezentować naszą gminę.

Zachęcamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć dostępnej pod adresem:

https://photos.google.com/share/AF1QipMap-M4No3uxqpH-I1CU93R4ECOZlOVFlARY7nwqNk1aQ_mou4zBEPpsRpdofncDA?key=U05lbDVYTEp5aExmS3BDbHIyTDlMY1F5cEEzZzBB

 

« powrót