Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna

Krajowe ćwiczenia ratownicze - POGRANICZE 2017

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu bryg. Wiesław Wypych informuje Państwa, że w dniach 29-30.08.2017r. na terenie powiatu zgorzeleckiego odbędą się Krajowe Ćwiczenia Centralnego Odwodu Operacyjnego Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Teren ćwiczeń obejmuje gminy Zgorzelec, Bogatynia i Sulików.

W ćwiczeniach udział bierze Centralny Odwód Operacyjny Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej w ilości ponad 300 strażaków - ratowników z województw: zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego oraz dolnośląskiego.

Od dnia 27.08.2017r. rozpoczną się przygotowania pozoracji do ćwiczeń, a zakres ćwiczeń obejmuje: działania specjalistycznych grup ratownictwa chemicznego, wodnego, wysokościowego, poszukiwawczo-ratowniczego, w tym działania związane z ewakuacją ludzi.

W związku z powyższym planowany jest wzmożony ruch pojazdów pożarniczych w miejscowościach Łagów, Niedów, Ręczyn, Radomierzyce, Bogatynia-Trzciniec. Z uwagi na gabarytowe wymiary pojazdów pożarniczych poruszających się w kolumnach, prosimy mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz w miarę możliwości o ograniczenie poruszania się samochodami osobowymi w dniach od 29.08.2017r od godz. 6.00 do dnia 30.08.2017r. do godz. 18.00.

Prosimy również o dostosowanie się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem drogowym.
Za niedogodności przepraszamy.

Źródło:
Komenda Powiatowa PSP w Zgorzelcu

« powrót