Dzisiaj jest poniedziałek, 20 maja 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Aleksander, Bazyli, Bernardyn, Krystyna

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

W poniedziałek 4 września br. odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego w placówkach oświatowych Gminy Sulików. Po dwumiesięcznym wakacyjnym odpoczynku szkoły znów zaczęły tętnić życiem.

Spotkanie ze szkołą poprzedziły Msze Święte w intencji rozpoczynających naukę uczniów i pracę nauczycieli. W uroczystościach udział wzieli zaproszeni goście: Wójt Gminy Robert Starzyński, Zastępca Wójta Elżbieta Piotrowska, Ks. Dziekan Janusz Kankiewicz, Ks. Proboszcz Parafii w Radzimowie Andrzej Wojciechowski, Przewodniczący Rady Gminy Jan Solecki wraz z radnymi. 

Jako pierwsi nowy rok szkolny przywitali uczniowie Szkoły Podstawowej w Biernej, następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Sulikowie. W trakcie apelu odbyło się m.in. uroczyste pasowanie na pierwszoklasistów.

Po akademiach w Szkołach, nastąpiło uroczyste poświęcenie i oddanie do użytku nowego oddziału przedszkolnego Przedszkola Publicznego w Sulikowie. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali najmłodsi podopieczni.

Oddział ze względu na brak wolnej przestrzeni w obiekcie Przedszkola, mieści się w Szkole Podstawowej w Sulikowie. Duża, jasna sala, wyposażona i dostosowana do wieku dzieci, stworzy doskonałe warunki do rozwoju najmłodszych. Do dyspozycji dzieci będzie przestronny hol i łazienki dostosowane do wieku. W pobliżu sali znajduje się gabinet dentystyczny, z którego mogą korzystać maluchy. Przedszkolaki będą miały również zapewniony dostęp do posiłków w stołówce.
Na zakończenie najmłodsi zostali poczęstowani tortem z okazji rozpoczęcia zajęć w nowym oddziale.

 

Galeria Zdjęć z rozpoczęcia poniżej w linku

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017 « powrót