Dzisiaj jest piątek, 7 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Kajetan, Klaudia, Donata, Dorota, Konrad, Sykstus, Olechna

Święto patronalne CARITAS

Święto Miłosierdzia Bożego*, obchodzone w całym Kościele w II Niedzielę po Wielkanocy jest zarazem świętem patronalnym Caritas w Polsce. 

To szczególny dzień do spotkań i wymiany doświadczeń między pracownikami i wolontariuszami z całej Polski. Dla uczczenia tego święta członkowie Parafialnego Koła Caritas w Sulikowie z myślą o wszystkich swoich podopiecznych i osobach samotnych zorganizowali wielkanocne śniadanie. Spotkanie było okazją do złożenia podziękowań za wysiłek wszystkim osobą zaangażowanym we wspólną pracę na rzecz dzieła Caritas, tj. pracownikom Koła Caritas, wolontariuszom i darczyńcom.

W imieniu władz samorządowych podziękowania złożył Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Janem Soleckim. Pamiątkowe dyplomy uznania otrzymały Panie: Stanisława Benedyk, Jadwiga Michniewicz, Emila Fleszar, Stefania Furmanowicz, Ewa Szymańska.


* Święto wprowadzone zostało w 1995 r. przez Papieża Jana Pawła II dla wszystkich diecezji w Polsce. W 2000 r. w dniu kanonizacji św. Faustyny Kowalskiej ogłosił je dla całego Kościoła. Święto obchodzone jest zawsze w II niedzielę po Wielkanocy.

« powrót