Dzisiaj jest wtorek, 19 lutego 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Arnold, Józef, Konrad, Henryk, Marceli, Mirosław

Zakończył się pierwszy etap budowy sieci wodociągowej Wilka-Wrociszów Dolny

Zakończył się pierwszy etap inwestycji budowy sieci wodociągowej dla Wilki i Wrociszowa Dolnego. W ramach zadania powstał blisko kilometr magistrali, wzdłuż drogi gminnej łączącej obie miejscowości.

Przeprowadzona próba ciśnieniowa, potwierdza dobrą jakość wszystkich połączeń. Odcinek ten, został wykonany na całej długości, nowoczesną metodą przewiertu. W drugim etapie zadania, który już się rozpoczął, nastąpi budowa połączenia od Ksawerowa do Wrociszowa, a w kolejnym budowa sieci rozdzielczej w obydwu miejscowościach.

Planowany termin zakończenia całości zadania wg umowy to koniec maja 2018 r. Budowa wodociągu jest możliwa dzięki otrzymanej przez Gminę Sulików pożyczce z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w kwocie ponad 1,3 mln zł. Wodociąg dla tych miejscowości będzie zasilany z dwóch stron z sieci wodociągowej Miasta Zawidów. Całość zostanie zamknięta w układ pierścieniowy, co zapewni równomierność dostaw wody i tym samym odpowiednio wysokie ciśnienie wody odbiorcom.

Jak zapewnia Wójt Gminy Robert Starzyński, zakończenie prac w maju 2018  roku oraz wszystkich robót ziemnych, pozwoli na położenie, w drugiej połowie roku, nowej nawierzchni asfaltowej na drodze pomiędzy Wrociszowem Dolnym i Wilką.  

« powrót