Dzisiaj jest wtorek, 19 lutego 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Arnold, Józef, Konrad, Henryk, Marceli, Mirosław

Nagrody Wójta z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Nauczanie i  wychowanie dzieci i młodzieży to zadania bardzo ważne i wymagające rzetelnej wiedzy i systematycznej pracy - mówił Wójt Gminy Sulików do nauczycieli z Gminy Sulików, którzy w piątkowe popołudnie 13 października br. wzięli udział w uroczystej gali, zorganizowanej z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Gminnym Ośrodku Kultury w Sulików. 

Podczas uroczystości wręczone zostały Nagrody Wójta Gminy Sulików oraz nagrody dyrektorów szkół i przedszkola prowadzonych przez gminę. Wśród przybyłych gości nie zabrakło emerytowanych pracowników oświaty.

Gospodarzem uroczystego spotkania był Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński. W swoim przemówieniu złożył wszystkim nauczycielom serdeczne życzenia z okazji ich święta, dziękując za osiągane efekty pracy z dziećmi i młodzieżą w wypełnianiu zadań w procesie opiekuńczo - wychowawczym i edukacyjnym. Podkreślił, że najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jakim można dać dziecku jest jego wykształcenie. Życzył, aby wdzięczność uczniów dla nauczycieli była okazywana jeszcze przez długie lata po zakończonej nauce. Jednocześnie zwrócił uwagę na dobrą i owocną współpracę z Radą Gminy Sulików, dzięki której m.in. od nowego roku szkolnego funkcjonuje kolejny oddział przedszkolny w gminie.

Najważniejszym momentem uroczystości było uhonorowanie nauczycieli nagrodami z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nagrody Wójta Gminy Sulików za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno - wychowawczej i opiekuńczej otrzymali: Jan Majowski Dyrektor Szkoły Podstawowej
w Sulikowie, Beata Szczepańska Dyrektor Przedszkola Publicznego w Sulikowie, Bogusława Delijewska Dyrektor Szkoły Podstawowej w Biernej, Marlena Łoknicka, Piotr Zawadzki, Jacek Wujec, Iwona Szatkowska, Grażyna Strygo, Maria Małek.

Z myślą o święcie nauczycieli przygotowano program artystyczny. Na scenie GOK-u zaprezentował się ukraiński zespół taneczny z Tarnopola, który zachwycił wszystkich kolorowymi strojami, tańcem i śpiewem.

 

Dzień Edukacji Narodowej 2017 « powrót