Dzisiaj jest wtorek, 19 lutego 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Arnold, Józef, Konrad, Henryk, Marceli, Mirosław

Szkoła Podstawowa w Biernej na ścieżkach historii "Naszej Małej Ojczyzny"

Przeszłość ma wielkie znaczenie dla teraźniejszości i wpływa na kształtowanie przyszłości. Aby wspólnie z innymi kształtować przyszłość należy rozbudzić u dzieci zainteresowanie historią naszej małej ojczyzny i ukształtować właściwe postawy wobec tradycji i narodu.

Uczniowie klas I - III Szkoły Podstawowej w Biernej w ramach projektu szkolnego „NASZA MAŁA I DUŻA OJCZYZNA W EUROPIE” w dniu 30 października 2017r. odwiedzili Cmentarz II Armii Wojska Polskiego, gdzie złożyli wieńce i znicze z okazji zbliżającego się Dnia Wszystkich Świętych. Następnie tropem historii naszej małej ojczyzny odwiedzili Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu, gdzie zapoznali się z historią Łużyc.

Na zakończenie wyjazdu uczniowie udali się do Stalagu VIII A i Europejskiego Centrum Pamięć, Edukacja, Kultura w Zgorzelcu. W miejscu pamięci o II Wojnie Światowej uczniowie zapoznali się z historią na temat tysięcy jeńców, którzy w tym miejscu żyli, pracowali i umierali. Dyrektor, nauczyciele i uczniowie SP w Biernej składają serdeczne podziękowania dla pracowników Muzeum Łużyckiego i Europejskiego Centrum Kultury Stalag VIII A w Zgorzelcu za przepiękną lekcję historii.

 

Bierna na ścieżkach historii « powrót