Dzisiaj jest piątek, 7 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Kajetan, Klaudia, Donata, Dorota, Konrad, Sykstus, Olechna

Uczennica sulikowskiej szkoły stypendystką Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego

Dnia 26 października 2017 r. w Teatrze Zdrojowym w Jeleniej Górze-Cieplicach były prezydent RP-Aleksander Kwaśniewski- wręczył stypendialne certyfikaty Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego trzydziestu uczniom z regionu jeleniogórsko-legnickiego, którzy wyróżniają się bardzo dobrymi wynikami w nauce lub w sporcie. 

Uczennica klasy II gimnazjum- Karolina Amrogowicz-miała zaszczyt taki certyfikat otrzymać. W uroczystości uczestniczyli też dyrektorzy szkół, szefowie samorządów szkolnych wraz z opiekunami, prezydenci miast, burmistrzowie i wójtowie z regionu jeleniogórsko- legnickiego. Stypendia upamiętniające postać Jerzego Szmajdzińskiego, to jak podkreślił Aleksander Kwaśniewski- „trwały pomnik i realna pomoc dla zdolnej młodzieży”. Dzięki tej pomocy uczniowie mogą wykorzystać swoją życiowa szansę i rozwijać posiadane talenty. Trzeba zaznaczyć, że dla młodych ludzi jest to nie tylko pomoc w dalszym dążeniu do samorozwoju, ale też swego rodzaju ukoronowanie wieloletnich starań.

Tegorocznym stypendystom gratulowała również Małgorzata Sekuła - Szmajdzińska, żona zmarłego patrona Fundacji, dla którego (jak sam wielokrotnie podkreślał) szczególnie ważne były losy młodzieży z naszego regionu.

Zdjęcie ze strony: www.jelonka.com

« powrót