Dzisiaj jest czwartek, 6 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Sława, Jakub, Oktawian, Stefan, Wincenty

SP Bierna i SP Sulików uczciły 99.rocznicę Odzyskania Niepodległości

Rocznica  odzyskania niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego  wielkiego wydarzenia na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych uroczystości naszej gminy.

SP Sulików i SP Bierna uroczyście uczciły 99. rocznicę Odzyskania Niepodległości.  „Ojczyzna - to my sami, to serce nasze własne” . Tymi słowami rozpoczęła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej w Biernej w dniu 10 listopada 2017r. Społeczność uczniowska uczestniczyła we wzruszającej lekcji historii, na której klasa piąta pod opieką Pani Agnieszki Słoneckiej przedstawiła poetycką definicję Ojczyzny oraz przybliżyła fakty ze 123 lat niewoli. Wspólne odśpiewanie „Roty” wprowadziło zgromadzonych w podniosły nastrój pełen patriotyzmu i poczucia wspólnoty z małą i dużą Ojczyzną.

Tego samego dnia społeczność szkolna Szkoły Podstawowej w Sulikowie na czele z dyrektorem Janem Majowskim wzięła udział we Mszy Świętej w intencji Ojczyzny w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulikowie. Po mszy, na Placu Wolności odbył się uroczysty apel z krótką lekcją historii, przybliżającą wydarzenia z 11 listopada 1918 r. Na zakończenie uroczystości uczniowie złożyli symboliczną wiązankę kwiatów.

« powrót