Dzisiaj jest piątek, 7 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Kajetan, Klaudia, Donata, Dorota, Konrad, Sykstus, Olechna

Wspólna konferencja gmin

W dniu 15 listopada br. w bolesławieckim Ratuszu odbyła się konferencja pn. "E-usługi - Otwórzmy się na nowe możliwości".

Konferencja zorganizowana była w ramach projektu „Budowa Systemu Informacji Przestrzennej oraz rozwój e-usług publicznych i elektronicznych usług administracyjnych w północno - zachodniej części Województwa Dolnośląskiego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020.

Projekt ten Gmina Sulików realizuje w partnerstwie z Gminą Bolesławiec, Gminą Gromadka, Gminą i Miastem Lwówek Śląski, Gminą Miejską Zawidów, Gminą Nowogrodziec, Gminą Osiecznica, Gminą Warta Bolesławiecka oraz Gminą Zagrodno. Projekt jest dofinansowany w 85% ze środków unijnych, a jego wartość dla Gminy Sulików to ponad 1.300.000 zł. Tematem konferencji był omówienie poszczególnych zadań zaplanowanych w projekcie, w tym opis planowanego wdrożenia Systemów Dziedzinowych oraz Systemu Informacji Przestrzennej.

Wśród prelegentów znalazł się Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński. W swoim wystąpieniu odniósł się m.in. do korzyści dla pracowników i mieszkańców gminy, jakie wiąże z wdrożeniem nowoczesnych systemów informatycznych w Urzędzie Gminy Sulików. Stwierdził także, że „tylko wspólnie z innymi gminami mogliśmy sięgnąć po tak duże środki dofinansowania z poza naszego budżetu. Wdrożenie tego projektu będzie rewolucją informatyczną w funkcjonowaniu urzędu gminy.”

W konferencji wzięła także udział Zastępca Wójta Elżbieta Piotrowska odpowiedzialna za wdrożenie Projektu na terenie Gminy Sulików oraz Skarbnik Gminy Maria Maciaszek.

 

« powrót