Dzisiaj jest sobota, 15 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Maria, Napoleon, Stella

Gmina Sulików chce przyłączyć się do walki ze smogiem

W listopadzie br. z inicjatywy Wójta Gminy Sulików Roberta Starzyńskiego w Urzędzie Gminy Sulików odbyło się spotkanie dotyczące możliwości uzyskania wsparcia finansowego na wymianę pieców węglowych.

W listopadzie br. z inicjatywy Wójta Gminy Sulików Roberta Starzyńskiego w Urzędzie Gminy Sulików odbyło się spotkanie dotyczące możliwości uzyskania wsparcia finansowego na wymianę pieców węglowych. W spotkaniu uczestniczył przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, który przedstawił szczegółowe informacje dotyczące możliwości pozyskania środków na ten cel przez gminę.

Program będzie realizowany do 28 kwietnia 2019 r. Nabór wniosków o uzyskanie wsparcia finansowego na wymianę pieców węglowych kierowany jest m.in. dla osób fizycznych, wspólnot mieszkaniowych i mieszkań komunalnych. Wsparcie będzie miało postać niskooprocentowanej pożyczki. Pożyczkę będzie można przeznaczyć na wymianę pieców węglowych na kotły gazowe, na lekki olej opałowy, piece elektryczne oraz spełniające wysokie normy ekologiczne kotły na biomasę i kotły węglowe (co najmniej V klasy).

Wkrótce mieszkańcy Gminy Sulików otrzymają szczegółowe informacje w tej sprawie. Osoby zainteresowane zmianą systemu ogrzewania zostaną poproszone o złożenie wstępnej deklaracji uczestnictwa w Programie.

« powrót