Dzisiaj jest czwartek, 13 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Diana, Hipolit, Poncjan, Gertruda, Elwira, Radosław

Obchody 3 Maja w Gminie Sulików

Modlitwa za ojczyznę i akompaniament orkiestry dętej KWB Turów towarzyszyły gminnym obchodom Narodowego Święta 3 maja, które corocznie obchodzone są w Sulikowie w sam dzień rocznicy. 

Po nabożeństwie w asyście pocztów sztandarowych i orkiestry wszyscy uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod obelisk na Placu Wolności w Sulikowie. Patriotyczna część obchodów rozpoczęła się od odegrania hymnu państwowego po którym z okolicznościowym przemówieniem wystąpił Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików.

Na zakończenie uroczystości delegacje samorządu Gminy Sulików, powiatu w osobie Artura Bielińskiego Starosty Zgorzeleckiego, kombatantów, Związku Sybiraków, Koła Emerytów i Rencistów oraz młodzieży złożyły symboliczne wiązanki kwiatów. Dokładnie 221 lat temu - 3 maja 1791 r. - Sejm Czteroletni po burzliwej debacie na Zamku Królewskim w Warszawie przyjął Ustawę Rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była ona pierwszą konstytucją w Europie i drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych.

« powrót