Dzisiaj jest czwartek, 13 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Diana, Hipolit, Poncjan, Gertruda, Elwira, Radosław

Mieszkańcy Wrociszowa Dolnego szykują się do podłączenia do sieci wodociągowej

Etap ten obejmuje Wrociszów Dolny z połączeniem do Ksawerowa oraz powstanie lokalnej sieci doprowadzającej wodę do każdej posesji.

Wielkimi krokami zbliża się ku końcowi zakończenie II etapu prac wykonywanych w ramach rozłożonej na dwa lata inwestycji pn: "Porządkowanie gospodarki wodno - ściekowej w Gminie Sulików poprzez budowę sieci wodociągowej w miejscowości Wilka i Wrociszów Dolny oraz budowę przydomowych oczyszczalni ścieków w budynkach gminnych".

W dniu 15 listopada br. na zebraniu wiejskim poświęconemu tej inwestycji zebrali się licznie przybyli mieszkańcy Wrociszowa Dolnego, którzy mieli szereg pytań związanych z obowiązkami ciążącymi po stronie właścicieli nieruchomości, chcących przyłączyć się do sieci. W spotkaniu z mieszkańcami wziął udział Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński, który  wyjaśnił poruszane przez mieszkańców kwestie. Obowiązujący stan prawny dotyczący finansowania przyłączy do nieruchomości przedstawił radca prawny Urzędu Ryszard Pietras. Z kolei Prezes Spółki Suplaz Sp. z o.o. Krzysztof Lipko przedstawił informacje dotyczące uzyskiwania warunków technicznych przyłączenia do sieci oraz o obowiązującej w gminie taryfy na zbiorowe zaopatrzenie w wodę.  

O tym, że zainteresowani mieszkańcy Wrociszowa Dolnego mogą także liczyć na pomoc w przyłączeniu się do sieci ze strony Wykonawcy robót, poinformował biorący udział w zebraniu przedstawiciel Wykonawcy.

Kolejny III etap inwestycji obejmujący Wilkę z połączeniem do Zawidowa PKP ma być realizowany do końca maja 2018 r.

« powrót