Dzisiaj jest piątek, 7 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Kajetan, Klaudia, Donata, Dorota, Konrad, Sykstus, Olechna

Dobiegła końca przebudowa ul. Górnej i Dębowej w Sulikowie

Zakończyła się przebudowa ul. Górnej i Dębowej w Sulikowie. Dzięki tej inwestycji, na którą Gmina Sulików pozyskała środki zewnętrzne, mieszkańcy mogą jeździć po nowej nawierzchni asfaltowej na odcinku 500 metrów.

Przedsięwzięcie obejmowało roboty przygotowawcze i ziemne, wykonanie podbudowy, poboczy z kruszywa łamanego i nawierzchni asfaltowej drogi. Na części ul. Górnej nawierzchnia została wykonana z kostki betonowej. Zamontowane zostały także elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego w postaci barier i poręczy stalowych. Ponadto w obrębie łącznika pomiędzy mostem na rzece Czerwona Woda a ul. Górną wykonane zostało przejście dla pieszych.

Przypomnijmy, że na realizację inwestycji Gmina Sulików otrzymała dotację celową ze środków budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych (powódź i intensywne opady deszczu z czerwca 2013 r.). „Słowa uznania należą się mieszkańcom, za społeczny nadzór i widoczną w wielu aspektach troskę o swoje sąsiedztwo" - mówił Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński.  

Prace kosztowały ponad 387 tys. zł z czego 80% stanowiła dotacja celowa. Na ulicy Dębowej w ramach obowiązującej umowy eksploatacji i konserwacji urządzeń oświetlenia drogowego i miejsc publicznych powstały także nowe punkty oświetleniowe.

Przebudowa ul. Górnej « powrót