Dzisiaj jest piątek, 7 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Kajetan, Klaudia, Donata, Dorota, Konrad, Sykstus, Olechna

Centrum usług wspólnych

Od 1 stycznia 2018 roku w strukturze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulikowie zacznie działać Centrum Usług Wspólnych dla jednostek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Sulików.

Z tym dniem Przedszkole Publiczne, Szkoła Podstawowa w Biernej i Szkoła Podstawowa w Sulikowie będą miały wspólną obsługę administracyjną, finansową i organizacyjną polegającą m.in. na wspólnym prowadzeniu spraw kadrowo-płacowych pracowników, rachunkowości i sprawozdawczości, zamówień publicznych i obsługi informatycznej jednostek obsługiwanych.

Jak mówi Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński „Decyzji o utworzeniu centrum usług wspólnych przyświecała idea usprawnienia funkcjonowania tych jednostek np. w przypadku urlopów i zwolnień lekarskich, ujednolicenia procedur  a docelowo również uzyskania oszczędności finansowych”.

Pod koniec listopada br. odbyło się spotkanie Wójta Gminy z dyrektorami placówek i pracownikami, którzy wejdą w strukturę centrum, mające na celu omówienie stanu przygotowań do rozpoczęcia działalności przez centrum. W trakcie spotkania  omówiony został także podział zadań.

« powrót