Dzisiaj jest czwartek, 13 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Diana, Hipolit, Poncjan, Gertruda, Elwira, Radosław

Mikołajkowy trening adeptów KS Błękitni Studniska

W dniu 9 grudnia 2017r. odbył się Mikołajkowy trening najmłodszych adeptów piłki nożnej KS Błękitni Studniska - "Skrzatów". 

Młodzi piłkarze byli bardzo zaskoczeni na widok Mikołaja, ponieważ wszystko zostało przygotowane bez ich wiedzy z trenerem i rodzicami. Po krótkiej rozmowie z dziećmi, Mikołaj rozdał wszystkim paczki pełne słodyczy. Nie obyło się oczywiście bez wspólnej zabawy z Mikołajem. Najpierw Mikołaj musiał udowodnić, że piłka nożna nie jest mu obca i strzelał rzut karny, a następnie z dziećmi potańczył. Na koniec dzieci zgotowały mu wspaniały, głośny okrzyk i zaprosiły za rok. Ze względu na charakter treningu rodzice przygotowali słodki poczęstunek z kawą i herbatą. Nie mogło oczywiście zabraknąć zabaw i gier dla dzieci i rodziców. Najpierw w konkursach rywalizowali ze sobą mamusie z tatusiami przy gorącym dopingu dzieci, następnie odbyły się pojedynki dzieci kontra rodzice. Były również piłkarskie mecze mieszane rodzice z dziećmi. Przegranych i wygranych w tym dniu nie było, a najważniejsza była integracja i dobra zabawa.

Przypomnijmy, że grupa "skrzatów" to dzieci w wieku 4-6 lat, które trenują dwa razy w tygodniu od sierpnia br. Obecnie grupa liczy 18 dzieci w tym kilka dziewczynek. Trenerem i założycielem grupy jest Pan Łukasz Kaczmarczyk. Dzięki środkom pochodzącym z budżetu Gminy Sulików oraz pozyskanym funduszom z innych źródeł w tym roku udało się zakupić sprzęt dla dzieci, taki jak: piłki, pachołki, koszulki, tyczki i inne. W planach jest zakup jeszcze innego sprzętu niezbędnego do prowadzenia treningów z tak młodymi piłkarzami.       

Organizatorzy Mikołajkowego treningu serdecznie dziękują firmie Mega Serwis za wsparcie finansowe, dzięki któremu zakupione zostały paczki dla dzieci.

 

« powrót