Dzisiaj jest piątek, 7 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Kajetan, Klaudia, Donata, Dorota, Konrad, Sykstus, Olechna

Mikułowa upamiętniła Dzień Flagi

W dniu 2 maja 2012 r., będącego dniem narodowym Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, mieszkańcy wsi Mikułowa dla upamiętnienia ustanowionego w 2004 roku święta wciągnęli na wcześniej przygotowany maszt flagę Polski. 

Ten ważny symbol narodowy zajmuje szczególne miejsce w naszej tradycji i kulturze. Wyraża i podkreśla naszą tożsamość i pamięć tym wszystkim, którym zawdzięczamy wolną Rzeczypospolitą.

Jak mówi ustawa o godle i barwach, obowiązkowe dekorowanie flagami w Polsce ma miejsce cztery dni w roku - 1, 2, 3 maja i 11 listopada. Cieszy fakt, że w sołectwach rodzą się inicjatywy będące gestem manifestacji naszej wspólnoty, szacunku dla historii i tradycji, co dodatkowo stanowi przykład dla młodego pokolenia. Mieszkańcy Mikułowej chcąc upamiętnić ofiary I wojny światowej dodatkowo postanowili uporządkować tzw. „cmentarzyk - pomnik” jaki znajduje się w miejscowości. Dla upamiętnienia tego miejsca, jego historia zostanie spisana i umieszczona na specjalnej tablicy informacyjnej.

Założeniem podjętych przez sołectwo inicjatyw jest wpisanie ich na stałe w lokalną tradycję. Narodowa flaga w sołectwie będzie eksponowana podczas wszystkich uroczystości o znaczeniu państwowym, co pozwoli kształtować postawy patriotyczne wśród mieszkańców.

« powrót