Dzisiaj jest sobota, 31 lipca 2021 r.
Imieniny obdchodzą: Ignacy, Lubomir, Helena, Roman

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 357 i planowane jej zamknięcie

Zgodnie z zapowiedzią Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu przebudowa drogi wojewódzkiej 357 (odcinek Sulików-Mikułowa do zjazdu na Małą Wieś Górną) coraz bliżej. 

W celu zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom drogi oraz zminimalizowania utrudnień w ruchu zaprojektowano wykonanie prac przy całkowitym zamknięciu odcinka Mikułowa-Sulików i wyznaczeniu objazdu. Całkowite zamknięcie drogi spowodowane jest koniecznością stabilizacji podłoża cementem oraz związanymi z tym utrudnieniami dotyczącymi ukształtowania terenu, na jakim zlokalizowany jest odcinek drogi. Okres zamknięcia drogi - od 26.02.18 r. do 15.05.18 r. Na ten czas kierowcy będą musieli korzystać z wyznaczonych objazdów tj. drogą wojewódzką nr 355 na odcinku Wrociszów Dolny - Zawidów oraz drogą powiatową nr 2486D na odcinku Zawidów - Radzimów i dalej drogą powiatową nr 2378D na odcinku Radzimów - Mikułowa.

Z przebudowy odcinka drogi zadowolony jest Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików, który od lat zabiegał, by droga została wyremontowana. - "Cieszę się, że po latach starań droga będzie wreszcie wyglądać tak, jak powinna. To świetna wiadomość dla mieszkańców naszej gminy, którzy codziennie dojeżdżają tą drogą do Sulikowa."

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu zapowiada w najbliższych latach kontynuację przebudowy dalszego odcinka drogi wojewódzkiej w kierunku Lubania. 

« powrót