Dzisiaj jest niedziela, 23 września 2018 r.
Imieniny obdchodzą: Tekla, Bogusław, Linus, Liwiusz

Relacja z Halowych Turniejów o Puchar Wójta Gminy Sulików

W ramach kolejnej odsłony halowych turniejów o puchar Wójta  Pana Roberta Starzyńskiego, w ubiegły weekend rozegrane zostały trzy mecze  juniorów młodszych, żaków i orlików działających przy Klubie Sportowym Bazalt Sulików.

W sobotę (27.01.2018 r.) odbył się Turniej Halowy w Piłce Nożnej grupy Junior Młodszy B1 rocznik 2001/02, w którym wzięło udział 9 zespołów w tym goście z Czech.

Końcowa klasyfikacja turnieju wyglądała następująco:
1. Akademia Piłkarska Włókniarz Leśna w składzie: Bartosz Roskowiński, Mateusz Matela, Łukasz Czeczot, Franciszek Fedorowicz, Karol Socha, Kamil Heller, Mateusz Pulikowski, Daniel Senkowski, Paweł Dziemolowicz.

2. Łużyce Lubań w składzie: Górski Michał, Witkoski Jakub, Konrad Janczak, Seweryn Baualarz, Wójtowicz Dominik, Mikołaj Kuriata.

3. Slovan Hradek w składzie: Sebastian Sitte, Josef Charvat, Filip Sebesta, Filip Pech, Josef Binak, Vojtech Novak, Matej Marek, Daniel Busta.

4. Granica Bogatynia w składzie: Jakub Zaborek, Oliwier Mikołajczyk, Szymon Powłuszyński, Michał Stefanek, Aleksander Litwa, Kacper Bredkowski, Kacper Oleksik, Michał Młodzianowski.

5. Slovan Frydlant w składzie: Joseph Sokup, Vojtech Smolny, Denid Kohut, Robert Bisak, Vladimir Tuma, Jan Cyrus, Anh Le.

6. Łużyce Lubań 2 w składzie: Krukowski Mateusz, Jakub Czyruch, Marcel Grabowski, Kamil Jachyra, Konrad Starczweski, Maks Kwiatkowski, Paweł Kuśmierz.

7. KS Piast Zawidów w składzie: Krystian Chwiałkowski, Igor Prusiński, Gabriel Nadolny, Miłosz Szałas, Oskar Gutkowski, Damian Kulityński, Arek Obstawski, Łukasz Dublowski.

8. KS Bazalt Sulików w składzie: Seweryn Ostrowski, Wiktor Danielak, Maks Biliński, Szymon Wróblewski, Rafał Jenczelewski, Patryk Dworzyński, Hubert Dobrowolski, Jakub Tkaczyk.

9. KS Bazalt Sulików 2 w składzie: Hubert Szymaczk, Jakub Witczak , Krystian Gruchalski, Kacper Zaras, Aleksander Uzarek, Bartek Wilk, Kordian Matuszewski, Wojtek Kurasiewicz, Marcel Mielnik.

Najlepszy strzelec - Michał Stefanek Granica Bogatynia.
Najlepszy bramkarz - Michał Górski Łużyce Lubań.
Zawodnik wyróżniający - Karol Socha Włókniarz Leśna.
Najładniejsza bramka - Oskar Gutkowski KS Piast Zawidów.

Przebieg turnieju
Slova Frydlant - Łużyce Lubań 2   1 - 2
Włókniarz Leśna - Bazalt Sulików 2 - 0
Łużyce Lubań - Piast Zawidów   0 - 0
Slovan Hradek - Bazalt Sulików 1 - 0
Granica Bogatynia - Slovan Frydlant 1 - 0
Łużyce Lubań 2 - Włókniarz Leśna 0 -1
Łużyce Lubań - Bazlat Sulików 0 - 0
Piast Zawidów - Slovan Hradek 0 - 1
Bazalt Sulików 2 - Łużyce Lubań 2 0 - 3
Włókniarz Leśna - Granica Bogatynia 0 -1
Bazalt Sulików 2 - Slovan Frydlant 0 - 0
Łużyce Lubań - Slovan Hradek  1 - 0
Łużyce Lubań 2 - Granica Bogatynia 0 - 2
Bazalt Sulików - Piast Zawidów 2 - 0
Granica Bogatynia - Bazalt Sulików 2  3 - 1
Slovan Frydlant - Włókniarz Leśna 0 -0

Półfinały o miejsca 5 - 8
Slovan Frydlant - Bazalt Sulików 0 -0 1:0 karne
Piast Zawidów - Łużyce Lubań 2   1 - 1 0:2 karne

Mecz o 7 miejsce Bazalt Sulików - Piast Zawidów 0 - 1
Mecz o 5 miejsce Slovan Frydlant - Łużyce Lubań 2 1 -0

Półfianały o miejsca 1 - 4
Granica Bogatynia - Łużyce Lubań  1 - 2
Slovan Hradek - Włókniarz Leśna 0 - 1

Mecz o 3 miejsce Granica Bogatynia - Slovan Hradek 1 -1  0 -1 karne
Finał  Łużyce Lubań - Włókniarz Leśna  0 - 3

W niedzielę (28.01.2018 r.) na zaproszenie klubu odpowiedziały lokalne kluby sportowe, m.in.: Piast Zawidów, Akademia Piłkarska Football Academy Zgorzelec, Akademia Piłkarska Football Academy Bogatynia, Micro Ruszów, Łużyce Lubań.

Mecze w tej kategorii wiekowej odbyły się w systemie „każdy z każdym”. Wszystkie rozgrywki budziły duże emocje nie tylko wśród młodych adeptów piłki nożnej, ale również wśród licznie zebranych kibiców, którzy dopingowali swoje drużyny.

Po rozegraniu wszystkich meczy wyniki przedstawiały się następująco:

1. Łużyce Lubań I.
2. Micro Ruszów.
3. Łużyce Lubań II.
4. Akademia Piłkarska Football Academy Bogatynia.
5. Piast Zawidów.
6. Akademia Piłkarska Football Academy Zgorzelec.
7. Bazalt Sulików.

KS Bazalt Sulików reprezentowali: Ferens Piotr, Kołodziejczyk Gabriel, Kutrowski Wiktor, Szatkowski Maciej, Tasarz Damian.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, a najlepsza drużyna puchar ufundowany przez Wójta Gminy Sulików Roberta Starzyńskiego.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został: Gwóźdź Bartosz.
Najlepszym strzelcem turnieju został: Caban Błażej.
Najlepszym bramkarzem turnieju został: Grobel Wiktor.

Drugim turniejem były rozgrywki grupy orlików. Na zaproszenie KS Bazaltu odpowiedziały kluby: Piast Zawidów, Granica Bogatynia, LZS Kościelnik, Łużyce Lubań, kluby z Czech Slovan Frydlant, Slovan Hradek, TJ Sokol Doubi Liberec oraz niemiecki klub  Ostritzer BC.

Mecze odbywały się początkowo w dwóch grupach, z której wyłoniono najlepsze drużyny. W finale spotkały się zespoły TJ Sokol Doubi i Łużyce Lubań. Po upływie 10 minut, mianem najlepszej drużyny w tym turnieju mógł cieszyć się Czeski zespół, który pokonał Łużyce 1:0.

Kolejnym bardzo ekscytującym meczem była walka o III miejsce, gdzie o ostatecznym wyniku w pojedynku Slovana Frydlant i Slovana Hradek zadecydowały rzuty karne. Ostatecznie wygrał Slovan Hradek.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. TJ Sokol Doubi Liberec.
2. Łużyce Lubań.
3. Slovan Hradek.
4. Slovan Frydlant.
5. Granica Bogatynia.
6. LZS Kościelnik.
7. Ostritzer BC.
8. Bazalt Sulików.
9. Piast Zawidów.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został: Łuńczyk Łukasz.
Najlepszym strzelcem turnieju został: Pieciul Krzysztof.
Najlepszym bramkarzem turnieju został: Kaspar Vojtech.

KS Bazalt Sulików w turnieju reprezentowali: Agata Kurasiewicz, Jakub Wróblewski, Szymon Augustyniak, Kacper Czesnakowski, Wiktor Martyna, Jakub Pająk, Adrian Malczyk.

Duże brawa i podziękowania dla Organizatorów Turnieju, Gminy Sulików, Dyrekcji Szkoły, KS Bazalt Sulików, Firmy Citronex, Piekarnia Oscarr w Sulikowie, Piekarnia Jarecki w Jędrzychowicach, Panu Sławkowi oraz wszystkim rodzicom i tym którzy dorzucili własną cegiełkę.

Halowy turniej styczeń 2018 « powrót