Dzisiaj jest wtorek, 19 lutego 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Arnold, Józef, Konrad, Henryk, Marceli, Mirosław

Dzień Babci i Dziadka w Szkołach Podstawowych w Gminie Sulików

Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.

To już tradycja, że co roku w Szkołach Podstawowych na terenie Gminy Sulików odbywają się uroczystości z tej okazji.

W Biernej Dzień Babci i Dziadka oraz zabawę karnawałową dla uczniów zorganizowano w dniu 2 lutego br. Tradycyjnie jak co roku spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości Państwa Kryńskich w Domu Weselnym w Łowinie. Na uroczystość przybyli Dziadkowie i Babcie uczniów oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński, Zastępca Wójta Elżbieta Piotrowska oraz Ks. Proboszcz Andrzej  Wojciechowski. Oprócz montażu słowno - muzycznego zgromadzeni obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków z klasy III i IV. Po odśpiewaniu "100 lat" uczniowie rozdali dla wszystkich seniorów samodzielnie wykonane upominki. Miłą niespodzianką dla wszystkich przybyłych był występ uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu. Po części oficjalnej dziadkowie i babcie mieli okazję do wspólnych rozmów i wspomnień przy kawie i cieście przygotowanych przez rodziców, a dla dzieci rozpoczęła się zabawa karnawałowa. Wszyscy bardzo dobrze się bawili przy rytmach znanych melodii.

Szkoła Podstawowa w Biernej składa serdeczne podziękowania dla Pani Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Zgorzelcu, za przepiękny koncert oraz dla Państwa Kryńskich za okazałą gościnność.

W Szkole Podstawowej w Sulikowie Dzień Babci i Dziadka obchodzono w dniu 9 lutego br. W uroczystości wziął udział Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików. Zaproszeni babcie i dziadkowie licznie przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Dla gości rodzice przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy i  herbaty, a dzieci  wspaniały program artystyczny. Oprócz montażu słowno-muzycznego w wykonaniu klas I-III szanowni goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu dzieci oddziału przedszkolnego. Występy bardzo się podobały, o czym świadczyły gromkie brawa. Dużą niespodzianką był występ muzyczny zespołu "Błękitne Kamizelki" z Łagowa, który porwał najmłodszych uczniów do wspólnej zabawy. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie.

Dzień Babci i Dziadka SP Sulików « powrót