Dzisiaj jest piątek, 14 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Alfred, Euzebiusz, Maksymilian, Selma

Przebudowa sulikowskiego rynku

W najbliższym czasie ruszy przebudowa sulikowskiego rynku, albowiem w poniedziałek 7 maja br. nastąpiło formalne przekazanie placu budowy dla wyłonionego w drodze przetargu wykonawcy zadania firmy GEOBUD Artur Mróz ze Zgorzelca. 

Przebudowa obejmie remont i wymianę nawierzchni wraz z wydzieleniem miejsc postojowych oraz elementów małej architektury. Zgodnie ze specyfikacją przetargową przebudowie podlegać będą nawierzchnie chodników i miejsc postojowych.
Dodatkowo zaprojektowano nowe zagospodarowanie terenu wewnątrz placu wraz z budową nowych oraz modernizacją istniejących miejsc do rekreacji i wypoczynku. Nowe nawierzchnie chodników, zatok, miejsc postojowych wykonane będą z betonowej kostki brukowej - typ staromiejski na podbudowie z kruszywa łamanego.

Nawierzchnie wykonane z kostki będą zróżnicowane kolorystycznie i rodzajowo. Kostka brukowa, która obecnie znajduje się na Placu Wolności zostanie zdemontowana i zabezpieczona do ponownego wykorzystania w innym miejscu na terenie gminy. Jest to działanie zgodne z zaleceniami konserwatora zabytków, które pozwoli ujednolicić, dotychczas różnorodną rodzajowo kostkę brukową na całym rynku.

W tym celu miejsca postojowe oraz zatoka autobusowa zostanie wykonana z tzw. starobruku wielkopolskiego w kolorze czarnym, natomiast na chodnikach położony zostanie bruk wielkopolski w kolorze szarym. W ramach miejsc do rekreacjii wypoczynku zostaną ustawione nowe ławki parkowe wraz z koszami na śmieci, nowa stylizowana pompa do wody, tablica informacyjna, stojaki na rowery i zegar. Tereny zielone zostaną uporządkowane poprzez odnowienie trawników i nasadzenia nowych drzew i krzewów. Wyłoniony w drodze przetargu wykonawca będzie miał czas do 20 lipca br. na wykonanie wszystkich prac.

 

« powrót