Dzisiaj jest niedziela, 24 lutego 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Maciej, Marek, Bogusz, Sergiusz, Boguta

Gmina Sulików złożyła wniosek o dofinansowanie

W marcu br. Gmina Sulików złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach konkursu "Odnowa Dolnośląskiej Wsi" ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. 

Z inicjatywy Wójta Gminy Roberta Starzyńskiego do konkursu zgłoszono projekt pn. "Kontynuacja modernizacji świetlicy wiejskiej w Mikułowej".

Obecny stan techniczny budynku świetlicy wymaga poprawy i remontu. Dzięki zaplanowanej inwestycji zostanie wykonany generalny remont wewnątrz i na zewnątrz budynku. Roboty wewnątrz budynku będą prowadzone w sali głównej oraz na scenie, w pomieszczeniu rekreacyjnym, pomieszczeniu i zapleczu bufetu oraz zapleczu kuchennym. Z kolei na zewnątrz zostanie wykonana izolacja fundamentu wokół budynku wraz z opaską odwadniającą. Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku ze środków budżetu gminy wykonano w obiekcie remont instalacji elektrycznej.

Świetlica w Mikułowej stanie się miejscem, gdzie w komfortowych warunkach mieszkańcy sołectwa będą mogli wypoczywać, integrować się i spotykać. Realizacja zadania wpłynie na rozwój miejscowości, nastąpi ożywienie kulturalne oraz wzrost aktywności mieszkańców przy realizacji wspólnych przedsięwzięć. Wnioskowana kwota dofinansowania to 30 tys. zł.

« powrót