Dzisiaj jest wtorek, 19 lutego 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Arnold, Józef, Konrad, Henryk, Marceli, Mirosław

Uczniowie z Gminy Sulików zwiedzali Warszawę

W dniach 16-17 kwietnia br. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Biernej oraz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sulikowie mieli możliwość zwiedzać Warszawę. Pomysłodawcą wyjazdu była Elżbieta Piotrowska Zastępca Wójta Gminy Sulików.

Dzięki nawiązanemu kontaktowi z Posłem Robertem Winnickim - do niedawna mieszkańcem Gminy Sulików - jego inicjatywie oraz wsparciu z Sejmowego programu edukacji parlamentarnej, uczniowie mogli wyruszyć w podróż przy niewielkim nakładzie finansowym swoich rodziców.

W pierwszym dniu pobytu uczniowie zwiedzili Klasztor w Niepokalanowie oraz Muzeum Powstania Warszawskiego. Korzystając z pięknej pogody wybrali się również na spacer po Starym Mieście. Uczniowie zobaczyli Zamek Królewski, przeszli  Krakowskim Przedmieściem i Placem Józefa Piłsudskiego. Po trudach dnia zasypiali w hotelu z widokiem na panoramę stolicy.

Drugiego dnia młodzież najpierw ciekawie spędziła  czas w Centrum Nauki Kopernik, by następnie zrealizować najważniejszy punkt wyjazdu - wizytę w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Uczestników wycieczki powitał Poseł na Sejm RP Pan Robert Winnicki, który był także przewodnikiem podczas zwiedzania budynku Sejmu. Uczniowie mogli zasiąść w galerii Sali Posiedzeń Sejmu a następnie udali się do holu głównego, gdzie znajduje się tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, poległych w czasie II wojny światowej oraz tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Uczniowie mogli także zjeść obiad w sejmowej restauracji. Punktem kulminacyjnym wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego.

Uczestnikom wycieczki towarzyszył Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński, który na zakończenie pobytu złożył podziękowanie Panu Robertowi Winnickiemu za umożliwienie uczniom z Gminy Sulików wyjazdu do stolicy i zapewnienie im szeregu atrakcji. Podziękowania otrzymał także asystent Posła Pan Karol Wilk, który odpowiadał za organizację całego pobytu. Wójt podziękował także nauczycielom - opiekunom, którzy dbali o bezpieczeństwo uczniów: Pani Sylwii Amrogowicz, Pani Dominice Mielcarek, Pani Grażynie Strygo oraz Panu Pawłowi Woźnemu. Niewątpliwie można uznać tę podróż za nowoczesną formę lekcji wiedzy o społeczeństwie, lekcji historii i lekcji geografii.

 

« powrót