Dzisiaj jest czwartek, 9 lipca 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Lukrecja, Weronika, Zenon, Sylwia, Hieronim, Paloma

Dzieci z SP w Studniskach Dolnych na Festiwalu Piosenki Międzynarodowej w Zgorzelcu

Pod hasłem „Muzyka uskrzydla” 10 maja br. uczniowie Szkoły Podstawowej w Studniskach Dolnych wzięli udział Festiwalu Piosenki Międzynarodowej, który odbył się w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu.

Dzieci przygotowane przez Panią Beatę Wróblewską zaprezentowały swoje umiejętności gry na flażoletach. W ich wykonaniu publiczność usłyszała trzy utwory z akompaniamentem fortepianu. Zaskakującym faktem jest, że dzieci należą do zespołu, który działa w szkole od października zeszłego roku, a już mogą zaprezentować się przed tak liczną publicznością. Po występie na uczestników czekał poczęstunek, nagrody oraz wymiana wrażeń z kolegami i koleżankami z innych szkół. 

Gościem honorowym wydarzenia artystycznego był dr Albrecht Goetze inicjator i pomysłodawca festiwalu. Cieszymy się, że dzieci z różnych szkół, zarówno z Polski, jak i z Niemiec miały okazję zaprezentować swoje talenty i umiejętności muzyczne na prawdziwej scenie. Po pierwszym udanym koncercie zespół przygotowuje się do kolejnego, który odbędzie się 21 maja w Teatrze w Görlitz.

Festiwal piosenki międzynarodowej w Zgorzelcu « powrót