Dzisiaj jest czwartek, 6 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Sława, Jakub, Oktawian, Stefan, Wincenty

Szkoła Podstawowa w Biernej dzieciom

Z przekonaniem możemy przyznać, że sezon imprez plenerowych w Gminie Sulików w pełni.

Po sporej dawce kultury ludowej na imprezie "Na Łużycach Zielonoświątkowe Śpiewanie" przyszedł czas na sołeckie festyny. Jeden z nich odbył się pod koniec maja w Szkole Podstawowej w Biernej. Dzięki połączeniu sił rady sołeckiej, społeczności szkolnej, zaangażowaniu jednostki OSP Bierna, radnych, sołtysów wsi Bierna i Radzimów Górny, rodziców i dziadków udało się zorganizować szereg atrakcji dla dzieci i nie tylko.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików, Elżbieta Piotrowska Zastępca Wójta Gminy, Ks. Proboszcz Andrzej Wojciechowski, radni Andrzej Polowy, Bogusław Świątek oraz sołtys Radzimowa Górnego Ewa Wrzeszcz. Festyn po hasłem „Dziecko jest jutrem” był zwieńczeniem szkolnego projektu "Moja wieś-moją małą ojczyzną".

Na zgromadzonych czekał m.in. pokaz tańca belgijskiego w wykonaniu całej społeczności szkolnej, warsztaty z pierwszej pomocy przeprowadzone w ramach wolontariatu przez Grupę wsparcia Ratownictwa Medycznego ze Zgorzelca, pokaz sprzętu gaśniczego OSP Bierna. Całości wydarzenia przyświecały przyśpiewki ludowe w wykonaniu duetu Pana J. Mitury i J. Kupisa. Dużą frajdę wszystkim uczestnikom imprezy sprawiła loteria fantowa. Można było także skorzystać z kiermaszu książki i wziąć udział w głosowaniu na patrona szkoły.

Nie zabrakło także części artystycznej w wykonaniu uczniów i najmłodszych dzieci z oddziałów przedszkolnych. Były zawody sportowe, plastyczne, festiwal piosenki polsko-obcojęzycznej. Na bardziej aktywnych czekała wyprawa na pieszy rajd po miejscowości w trakcie której uczniowie przygotowywali hasła rymowanki "STOP używkom". Imprezę zakończyło wspólne biesiadowanie przy ognisku.

Festyn rodzinny w Biernej « powrót