Dzisiaj jest czwartek, 13 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Diana, Hipolit, Poncjan, Gertruda, Elwira, Radosław

Festyn rodzinny w Sulikowie

Przy wspaniałej pogodzie odbył się w minioną niedzielę na sulikowskim boisku Festyn Rodzinny, podczas którego można było m.in. zobaczyć wielkie granie w wykonaniu małych piłkarzy.

Impreza zorganizowana przez Klub Sportowy Bazalt Sulików, radę sołecką sołectwa Sulików oraz Gminny Ośrodek Kultury w Sulikowie, połączona była z Turniejem Piłki Nożnej Żaków o Puchar Wójta Gminy Sulików, w którym wzięło udział 8 drużyn.

Piękne gole, pełne poświęcenia interwencje w obronie, wielkie emocje, dobra zabawa, setki uśmiechów, a wszystko to w bardzo rodzinnej i serdecznej atmosferze. Mimo, że walczono o zwycięstwo i trofea, turniej był prawdziwą piłkarską rywalizacją fair play. W trakcie festynu przygotowano wiele atrakcji dla dzieci. Były dmuchane zamki, malowanie twarzy i zabawy. Strażacy z OSP Sulików zadbali o to, aby mimo tak upalnej pogody każdy mógł się ochłodzić przy kurtynie wodnej, która najwięcej frajdy sprawiła najmłodszym uczestnikom festynu. Dzieci mogły także zobaczyć z bliska sprzęt, usiąść za kierownicą wozu, przymierzyć hełm.

Organizatorom imprezy aktywnie pomagali rodzice młodych zawodników, którzy nie tylko opiekowali się młodymi adeptami futbolu i gorąco im kibicowali, ale również przejęli stanowiska gastronomiczne i serwowali wszystkim kiełbaskę z grilla, smakołyki i napoje.

Po rozegraniu wszystkich meczy na podium znalazły się drużyny:
1. UKS Pieńsk.
2. LZS Pisarzowice.
3. Orliki Węgliniec.

Konkurencje indywidualne:
Najlepszy strzelec: Jakub Karasiński z UKS Pieńsk.
Najlepszy zawodnik: Piotr Ferenc z KS Bazalt Sulików.
Najlepszy bramkarz: Szymon Tronina Orliki Węgliniec.

Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy medal z rąk Roberta Starzyńskiego Wójta Gminy Sulików i Hanny Kurasiewicz Wiceprezes Klubu Sportowego Bazalt Sulików, a każda drużyna dyplom. Zwycięzcy konkurencji indywidualnych nagrodzeni zostali statuetkami. Dodatkowo w każdej drużynie wyłoniono najlepszego zawodnika, który otrzymał pamiątkową statuetkę, którą otrzymali:

Szymon Moskalak - LZS Pisarzowice
Mateusz Waszak - UKS Pieńsk
Oliwier Leciejewski - Piast Zawidów
Julia Mencel - KS Cosmos Radzimów
Gabriel Nakonieczny - Orliki Węgliniec
Kacper Pawluczek - WKS Żarki
Miłosz Zabieło -KS Bazalt 
Jakub Goszcz - KS Bazalt II 

Dziękujemy wszystkim rodzicom, członkom Klubu Sportowego Bazalt Sulików i rady sołeckiej Sulików, druhom z OSP Sulików, którzy pomagali w organizacji festynu, a swoją pracą i obecnością wspierali całą imprezę. Dzięki Państwa pracy i poświęceniu mieszkańcy Gminy Sulików mogli wziąć udział w tym wspaniałym wydarzeniu. 

Festyn rodzinny w Sulikowie 2018 « powrót