Dzisiaj jest czwartek, 6 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Sława, Jakub, Oktawian, Stefan, Wincenty

Mł. Kpt. Grzegorz Fleszar Zastępcą Komendanta PSP w Zgorzelcu

Mł. kpt. Grzegorz Fleszar został powołany na stanowisko zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu.

Nominację na nowe stanowisko odebrał z rąk dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Adama Koniecznego, który podkreślił, że każdy awans niesie za sobą satysfakcję, jest wyrazem uznania i zaufania oraz nakłada nowe obowiązki i zadania, z którymi trzeba się zmierzyć.

St. bryg. Adam Konieczny, mł. kpt. Grzegorz Fleszar, st. kpt. Artur Czułajewski, bryg. Łukasz Winkowski (fot.: KW PSP Wrocław)

Grzegorz Fleszar swoją karierę druha OSP rozpoczął w rodzinnej wsi Studniska Dolne, a od lat prężnie działa na szczeblu gminnych jednostek OSP, gdzie pełni funkcję Komendanta Gminnego Związku OSP RP w Sulikowie i jednocześnie Naczelnika OSP KSRG Studniska Dolne. Od 2005 roku jest związany z Komendą Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu. W minionych latach pełnił służbę na stanowiskach ratownika w JRG PSP, a także w sekcji kontrolno-rozpoznawczej komendy. Dowodził także wieloma akcjami ratowniczo-gaśniczymi.

Mamy nadzieję, że wiedza i doświadczenie naszego druha, a także wsparcie ze strony kadry zgorzeleckiej komendy dadzą gwarancję utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa na terenie powiatu zgorzeleckiego. Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików złożył serdeczne gratulacje nowemu Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu.

« powrót