Dzisiaj jest czwartek, 13 sierpnia 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Diana, Hipolit, Poncjan, Gertruda, Elwira, Radosław

Mieszkańcy Wilki uroczyście otworzyli nową drogę

Nowowybudowana 1,5 kilometrowa droga z Wrociszowa Dolnego do Wilki robi naprawdę wrażenie. Kiedyś mocno zniszczona nawierzchnia utrudniała poruszanie się tą trasą, a dziś  jest pełen komfort jazdy. 

Gmina przeznaczyła na jej wykonanie 740 tys. zł. z czego ponad 161 tys. stanowiła dotacja celowa z budżetu Województwa Dolnośląskiego - zadanie pn. "Wilka-Wrociszów Dolny droga dojazdowa do gruntów rolnych". Położenie nowej nawierzchni asfaltowej nastąpiło po zakończeniu wszystkich robót ziemnych związanych z budową sieci wodociągowej w tym rejonie.

Mieszkańcom Wilki trzeba przyznać, że potrafią okazać radość z realizacji długooczekiwanej inwestycji. W sobotę 16 czerwca br. z inicjatywy Sołtysa Sołectwa Wilka Andrzeja Ślipko odbyło się z tej okazji uroczyste otwarcie nowej drogi. Brali w nim zarówno dorośli mieszkańcy, jak i dzieci. Świadkiem uroczystych wydarzeń był zaproszony na tę okoliczność Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński. Mieszkańcy podeszli z dużym poczuciem humoru do sposobu otwarcia drogi, przepuszczając przez wstęgę pierwszy pojazd.

Dalszy ciąg zabawy miał miejsce pod wiatą biesiadną i na boisku. Dużym zaangażowaniem w przygotowanie festynu wykazała się Rada Sołecka i sami mieszkańcy. Na biesiadujących czekały suto zastawione stoły i pachnące przekąski z grilla, a na dzieci dodatkowo szereg atrakcji. Korzystając z pięknej pogody wszyscy mogli wypocząć przy muzyce lub uczestniczyć wspólnie w zabawach. Pojedynek drużyn Sołtysa i Wójta w przeciąganiu liny, jak przystało na doskonałą współpracę, zakończył się remisem.

Festyn Wilka « powrót