Zamknij
przetarg2
Dzisiaj jest sobota, 30 maja 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Ferdynand, Karol, Feliks, Jan, Gryzelda

Ogłoszenie w sprawie szacowania strat w uprawach spowodowanych suszą

Informujemy wszystkich rolników, których uprawy polowe zostały uszkodzone przez suszę w stopniu znacznym, o możliwości wnioskowania o oszacowanie tych strat.

Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński wystąpił do Wojewody Dolnośląskiego z wnioskiem o powołanie Gminnej Komisji do spraw szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, na obszarach dotkniętych suszą na terenie Gminy Sulików.

Zgodnie z procedurą szacowania strat w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej wnioski wraz z obowiązkowymi załącznikami należy składać niezwłocznie w Urzędzie Gminy Sulików. Szacowanie szkód u rolników odbywa się wyłącznie w oparciu o lustrację w terenie tzn. nie będą brane pod uwagę wnioski o oszacowanie strat z plonów już zebranych z pól. Rolnik posiadający uprawy, które zostały uszkodzone poza terenem naszej gminy jest zobowiązany wystąpić z wnioskiem o oszacowanie szkód do każdej z gmin, na terenie której poniósł szkody.

Wniosek wraz załącznikami do pobrania znajduje się poniżej. Wersja papierowa formularzy dostępna również do pobrania w Biurze Obługi Klienta Urzędu Gminy Sulików.

« powrót