Dzisiaj jest niedziela, 24 lutego 2019 r.
Imieniny obdchodzą: Maciej, Marek, Bogusz, Sergiusz, Boguta

Szykują się pracowite wakacje w Gminie Sulików

Tegoroczne wakacje należeć będą do szczególnie pracowitych w Gminie Sulików pod względem realizacji zaplanowanych w budżecie inwestycji drogowych. 

Część zadań inwestycyjnych dobiegła już końca, inne są w trakcie a kolejne niebawem się rozpoczną. Po wykonaniu nawierzchni asfaltowej na ul. Starozawidowskiej w Starym Zawidowie, drodze gminnej Wilka - Wrociszów oraz drodze na "Koci Zamek" w Biernej, przyszła kolej na przebudowę 10 dróg wewnętrznych, dla których w drodze przetargu został wyłoniony wspólny wykonawca.

Wójt Gminy Sulików Robert Starzyński zapytany o szczegóły dotyczące lokalizacji inwestycji drogowych powiedział cyt. "Nowych nawierzchni doczekają się mieszkańcy Studnisk Dolnych (3 odcinki, w tym droga prowadząca do cmentarza), Radzimowa Górnego (3 odcinki, w tym m.in. droga dojazdowa do bloków), Wrociszowa Górnego, Starego Zawidowa i Sulikowa (2 odcinki - ul. Kwiatowa i ul. Szafirowa). Przebudowa wymienionych dziesięciu dróg wewnętrznych na terenie Gminy Sulików sięgnie kwoty blisko 1,2 mln zł. Gotowa jest już także dokumentacja na drogę w Małej Wsi Dolnej. A jeszcze w tym roku zamierzamy wykonać dokumentację na kolejne drogi wewnętrzne w Studniskach Dolnych i Górnych".

Sulików, ul. Szafirowa - jedna z dóg wewnętrznych na których powstanie nowa nawierzchia asfaltowa

 

« powrót