Zamknij
przetarg2
Dzisiaj jest sobota, 30 maja 2020 r.
Imieniny obdchodzą: Ferdynand, Karol, Feliks, Jan, Gryzelda

Gmina Sulików złożyła wniosek o dofinansowanie w ramach programu "Niepodległa 2018"

Robert Starzyński Wójt Gminy Sulików złożył do Wojewody Dolnośląskiego wniosek o udzielenie wsparcia finansowego dla Szkoły Podstawowej w Biernej i Sulikowie na realizację zadania obejmującego przygotowanie i prowadzenie działań związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 Łączna kwota zaplanowanych przez szkoły projektów sięga kwoty ponad 15 tys. zł.

Szkoła Podstawowa w Biernej w swoim projekcie przewidziała m.in. Festiwal Pieśni Patriotycznych, Wieczornicę, wystawę związaną z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, wycieczkę do Krakowa i Oświęcimia.

Szkoła Podstawowa w Sulikowie im. Jana Pawła II w Sulikowie zaplanowała m.in. wycieczkę patriotyczną do Muzeum Miejskiego Domu Gertharta Hauptmanna w Jagniątkowie, prelekcję „Godło na przestrzeni wieków”, organizację wystawy „Początek Niepodległości w naszej Gminie. Trudne początki. Tu zaczęła się Polska”.

Wniosek będzie oceniany przez zespół powołany przez wojewodę i może zostać zarekomendowany do dalszej oceny przez zespół powołany przy Ministerstwie Edukacji Narodowej, który dokona dalszej weryfikacji. Do 17 sierpnia 2018 r. znane będą wyniki oceny złożonych wniosków.

« powrót